Ezel/Actors
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ponekad ne mislim na tebe - U spomen na adan
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Novosti 6 KI

Go down 
+14
Pesimisticna
Lutijena
dianakara1970
honeybunny
melodija
bes ni
kikule81
S.N.O.B1
ASTERVANDER
Maki
Tessa
Amra
Kenan :)
adan
18 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptysub 10 kol 2013, 23:35

melodija je napisao/la:
Čekaj Adančice, ni ovaj Bajram nije još prošao, što Ti se žuri?

Šta je Bala, grad ili selo?
...ne žuri se adančici...ali se žurilo Bebeu...
...što će u Bali kad njega nema?????
...što bi itko radio u Bali...bez njega tamo?????Novosti 6 KI - Page 32 2991427495 
[Vrh] Go down
samani
Ezelovac
Ezelovac



Broj postova : 189
Join date : 13.03.2013
Lokacija : Montenegro

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptysub 10 kol 2013, 23:46

melodija je napisao/la:
Čekaj Adančice, ni ovaj Bajram nije još prošao, što Ti se žuri?

Šta je Bala, grad ili selo?
Bala is a town and district of Ankara Province in the Central Anatolia region of Turkey, 67 km south-east of the city of Ankara

Danas bas lijepe vijesti.. slike... :ree2: :ree2: 
[Vrh] Go down
samani
Ezelovac
Ezelovac



Broj postova : 189
Join date : 13.03.2013
Lokacija : Montenegro

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptysub 10 kol 2013, 23:51

sledeci bajram je Kurban - Bajram 15.10.2013.\Hadzi-bajram
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptysub 10 kol 2013, 23:53

honeybunny je napisao/la:
melodija je napisao/la:
Čekaj Adančice, ni ovaj Bajram nije još prošao, što Ti se žuri?

Šta je Bala, grad ili selo?
...ne žuri se adančici...ali se žurilo Bebeu...
...što će u Bali kad njega nema?????
...što bi itko radio u Bali...bez njega tamo?????Novosti 6 KI - Page 32 2991427495 
Kad njega nema ne možemo BALITI za njim.
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptysub 10 kol 2013, 23:56

adan je napisao/la:


[You must be registered and logged in to see this link.]

Je li ovo isti dječak  ( jučerašnja )

[You must be registered and logged in to see this link.]
Koliko je daleko ta Bala ?? Ima li hotel?

Bala je udaljena od Ankare 67 km, a Ucem je selo , 11 km udaljeno od Bale
...to je isti dječak...
..a sigurna sam da je taj zidić u centru sela...
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptysub 10 kol 2013, 23:59

Amra je napisao/la:
honeybunny je napisao/la:
melodija je napisao/la:
Čekaj Adančice, ni ovaj Bajram nije još prošao, što Ti se žuri?

Šta je Bala, grad ili selo?
...ne žuri se adančici...ali se žurilo Bebeu...
...što će u Bali kad njega nema?????
...što bi itko radio u Bali...bez njega tamo?????Novosti 6 KI - Page 32 2991427495 
Kad njega nema ne možemo BALITI za njim.
Tko zna  koliko će se zadržati u Španjolskoj ... cry

A evo i kad je krenuo.. vijest je brzo stigla..


Po njihovom vremenu u 12:30 ... naše 11:30 ...

[You must be registered and logged in to see this image.]



Zadnja promjena: adan; ned 11 kol 2013, 02:02; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 00:20


...neće dugo...sigurna sam...
...sredinom 9. mjeseca se počinje prikazivati Karadayi...
...pretpostavljam...za 2 tjedna, najkasnije, je doma...


...a ne smijemo biti nezahvalni...
...u ovih nekoliko dana kolovoza imali smo više fotki i snimki nego u cijeloj godini prije snimanja Karadayija...
[Vrh] Go down
ASTERVANDER
Ezelovac
Ezelovac
ASTERVANDER


Broj postova : 665
Join date : 28.05.2013

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 00:32

Tessa;"cijena prava sitnica+ono rozo s čim se maše"
   Tako je,može nas on,Sultanimiz je on naš!
Nikad mu ne bi bilo dosadno.

        ESRAR YOK,SAMO KOKA ČOK!


Zadnja promjena: ASTERVANDER; ned 11 kol 2013, 00:42; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 00:39

honeybunny je napisao/la:

...neće dugo...sigurna sam...
...sredinom 9. mjeseca se počinje prikazivati Karadayi...
...pretpostavljam...za 2 tjedna, najkasnije, je doma...


...a ne smijemo biti nezahvalni...
...u ovih nekoliko dana kolovoza imali smo više fotki i snimki nego u cijeloj godini prije snimanja Karadayija...
Tako rano počinje Karadayi ?

Lani su najavu snimili 26.8. na Bayazitu ... sjećate se ??? Drama pred našim očima ...yes 

Tako je i lani najavljivan, pa je počeo tek 1.10.
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 00:47


...lani su kasnili zbog nepripremljenog seta...jer su sve izgrađivali iz ničeg....
...sada toga nema....
...imaju i odjeću i gotov set...

...sigurno neće kasniti...
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 00:58

veselje  .. onda , 23.9. - zajedničko gledanje !!!! Možda čak prva epizoda 2. sezone !!!
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 01:01

adan je napisao/la:
veselje  .. onda , 23.9. - zajedničko gledanje  !!!! Možda čak prva epizoda 2. sezone !!!
...prije bih rekla druge ep-...
...ali to je manje bitno...
...gledat ćemo je skupa!!!!
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 01:02

...nego...tek sam sad promjetila da su izrezali onaj dio gdje se Ljepotančiću vidi posteljina!!!!!!
...više nema tog dijela snimke...već kreću od razgovora sa managerom...

ljut ljut ljut ljut


Edit:

..ali ja ju imam!!!!!

bleskasta bleskasta bleskasta bleskasta bleskasta 
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 01:15

Daj ju opet ... daaaaj ... sad pred nane... ima bijele mudantice ???
Hadi , na fotke ... donest ću i Novosti 6 KI - Page 32 2836737430


Zadnja promjena: adan; ned 11 kol 2013, 10:44; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 01:24


...snimku ću sutra uploadat na YT...yes 

...hoćeš fotku na slike...može...
[Vrh] Go down
Kenan :)
Ezelovac
Ezelovac
Kenan :)


Broj postova : 1006
Join date : 10.06.2013
Lokacija : Belgrade

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 10:20

Pozdrav cure! Ja sam odusevljena novim slikama, evo topim se...ah...mmmm skakavac veselje 

adan je napisao/la:

Tko zna  koliko će se zadržati u Španjolskoj ... cry

Zar ne pocinje snimanje 15. ovog meseca?

[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 10:22

honeybunny je napisao/la:
adan je napisao/la:
veselje  .. onda , 23.9. - zajedničko gledanje  !!!! Možda čak prva epizoda 2. sezone !!!
...prije bih rekla druge ep-...
...ali to je manje bitno...
...gledat ćemo je skupa!!!!
reeee 
Zajedničko gledanje...skuhamo si kavicu (čaj) i zurimo.
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 10:48

Amra je napisao/la:
honeybunny je napisao/la:
adan je napisao/la:
veselje  .. onda , 23.9. - zajedničko gledanje  !!!! Možda čak prva epizoda 2. sezone !!!
...prije bih rekla druge ep-...
...ali to je manje bitno...
...gledat ćemo je skupa!!!!
reeee 
Zajedničko gledanje...skuhamo si kavicu (čaj) i zurimo.
A što kad naiđe :amra5:  ... odmah trk uvjeriti se uživo !!!!

Sutra vijest u novinama : potres u Istanbulu .... Novosti 6 KI - Page 32 2829516366

EDIT:

Kenan :) , moje mišljenje o pismu možeš pročitati u postu od jučer u 22:39 ... i čvrsto stojim iza njega .


Zadnja promjena: adan; ned 11 kol 2013, 11:04; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Kenan :)
Ezelovac
Ezelovac
Kenan :)


Broj postova : 1006
Join date : 10.06.2013
Lokacija : Belgrade

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 10:54

Ovo je verovatno demant onih navodnih izjava.. Novosti 6 KI - Page 32 1245697846 

[You must be registered and logged in to see this image.]


EDIT: Da vas pitam ja, je l' ono stvarno tacno da je procitao pismo ili...?
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 14:24

Iako ima problema sa brzinom neta i uopće sa netom, jer je na ljetovanju , naša Combo nam je prevela izjavu advokata .

Evo maila:

" ... jucer sam citala, dok sam jos mogla, ovaj tekst njegovih advokata.
Oni kazu da nista od onoga sto je objavljeno u tisku i na drustevenim mrezama nije utemeljeno/istinito.

Izricito navode da njihov cijenjeni klijent nije clan niti jedne drustvene mreze, ni fb ni tw.
Nista sto nije i ne bude objavljeno preko njegovih reprezentenata nije utemeljeno.

Sto ce reci da negiraju tocnost izjava objavljenih i preko društvenih mreza i preko tiska.
Ja vjerujem da je puno toga objavljenog u tisku cista patka,  ne zato sto slijepo vjerujem Kenanu vec zato sto su izjave toliko kontradiktorne da to ne bi ni pas s maslom pojeo... "


Hvala Combici ...
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 15:17

adan je napisao/la:
veselje  .. onda , 23.9. - zajedničko gledanje  !!!! Možda čak prva epizoda 2. sezone !!!
moze, moze, moze....kazete kade :)
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 15:37

kikule81 je napisao/la:
adan je napisao/la:
veselje  .. onda , 23.9. - zajedničko gledanje  !!!! Možda čak prva epizoda 2. sezone !!!
moze, moze, moze....kazete kade :)
Naravno.....Cihangir......
[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 22:36

adan je napisao/la:
Iako ima problema sa brzinom neta i uopće sa netom, jer je na ljetovanju , naša Combo nam je prevela izjavu advokata .

Evo maila:

" ... jucer sam citala, dok sam jos mogla, ovaj tekst njegovih advokata.
Oni kazu da nista od onoga sto je objavljeno u tisku i na drustevenim mrezama nije utemeljeno/istinito.

Izricito navode da njihov cijenjeni klijent nije clan niti jedne drustvene mreze, ni fb ni tw.
Nista sto nije i ne bude objavljeno preko njegovih reprezentenata nije utemeljeno.

Sto ce reci da negiraju tocnost izjava objavljenih i preko društvenih mreza i preko tiska.
Ja vjerujem da je puno toga objavljenog u tisku cista patka,  ne zato sto slijepo vjerujem Kenanu vec zato sto su izjave toliko kontradiktorne da to ne bi ni pas s maslom pojeo... "


Hvala Combici ...
Hvala Combičici Novosti 6 KI - Page 32 2784008398 

... a što se tiče ostalog ... suzdržavala sam se do sad ali ovo je vrhunac debilizma!

Znači ništa od objavljenog u novinama i na društvenim mrežama nije tačno.

Krasno. A šta jeste??

Šta je posao ovom advokatu?
Da brani klijenta!
Sve što je trebalo da kaže, ako već tvrdi da je ovo do sad napisano laž, jeste: „Sve je bio samo nesporazum. Moj klijent je nevin.“

To je valjda kontra od navedenih laži!

Ali ne, on nije ništa rekao. Nije sprao blato s KI.

I pojavljuje se na gotovu štetu. Pa istog onog dana je taj isti advokat mogao stati pred novinare i reći: „Molim vas da ništa ne objavljujete o KI, osim ono što ja potvrdim“. Samo toliko. Time bi stavio tačku na sve spekulacije i zaštitio ga. Je li to bilo teško?? Nedozvoljeno? Zašto bi bilo? U cilju čega?

I šta uopšte znači saopštenje Ay Yapim-a? Kompanija za koju je vezan poslom objavljuje saopštenje vezano za njegove privatne stvari. Zanimljivo... Možda je to tamo normalno... ili su vidjeli da niko neće da reaguje, pa...

Sve ljepše od ljepšeg.

Aaaaaaa... jedva čekam da vidim šta je istina. Jedva čekam.

Samo farsa, lažni prijatelji, lažni advokati kojima još za to daje pare... i od porodice odlazi prije kraja Bajrama... užasni menadžer, još gora djevojka... Nema s kim ni da ode negdje i razbistri misli! Pošao je sam! Kamo lijepe sreće da je neku ili nekog poveo sa sobom negdje kako bi mu pomogao da napravi rezime svega i da odluči šta i kako dalje. Ovako više ne ide. Stigao je na dno dna. Srozan da ne može više.  

I ako se s puta ne vrati preporođen i ne krene da mijenja sve (osim posla) iz korijena... onda mu je bolje da se okači na sred Taksima! Sam! Da ne dozvoli da to nastave da čine drugi!

... I samo čekam  kakvu fotku iz inostranstva kao uživa uz po koju čašicu (ili da ne daj Bože neko doda da je nešto drugo...)pa da to opjevaju po ovim novinama što samo lažu.

Bijeg, bijeg, bijeg i od samoga sebe. Bijeg bez napretka. Užas! Sve do sada je čisti užas!

A malo je izgleda da će se šta promijeniti. Vremena za to ima, no nema s kim - a sam ne umije, iako mu se čini da može. Već dugo se koprca ali sve dublje ide u krivom smjeru. A prave osobe da ga podrži, usmjeri, pomogne – ni na vidiku... Samo lažni kompanjoni koji mu nabacuju mlado meso koje on ne odbija da ne bi valjda ispao star i nemoćan... A one propast...nezrele, prije svega mentalno za ono što njemu treba. Ni za što su mu osim za sitnog zadovoljstva. No kakav je, on i to pokušava da održi, da spasi, da istraje. Vezao bi se, volio bi da ima srodnu dušu uz sebe.... Ali od ničega se ne može napraviti nešto, posebno kad se nema s kim... a vrijeme ide... i  on samo skuplja pad za padom i nezadovoljstvo, srljajući u ko zna šta... U najmanju ruku odvaljivanje od alkohola.

Do kad tako??

... Negdje u dnu duše vjerujem da će naći snage, prepoznati ovaj šamar od života i dozvati se pameti. Onog prvog dana kad je onaj jedan lik oslobođen i izašao a oni svi ostali tamo – sigurno mu je zaigrala guza šta će dalje biti. Vjerujem da mu se pred očima ukazala raskrsnica – jedan put je vodio u novu šansu a drugi iza rešetaka (bio on kriv ili ne. Pa zar mislite da nema nevinih u zatvorima?) Drugu soluciju neću ni da komentarišem a šansu – nju želim da zgrabi s obje ruke i iskoristi je. Ne smije da se prepusti kolotečini. Sve, samo kolotečina ne...Želim da istraje, da bude borac... da se ne preda... Šteta je....Šteta jer mislim da on to može. Važno je samo da odluči. Kao za cigarete npr.!  Pa jesam u pravu? Riješio se nečeg čega se strastan korisnik ne odriče tako lako! (znam po sebi...) ali on kad hoće – može!

P.S. I nek mu neko objasni važnost prisustva na društvenim mrežama i šta su one u stvari. On nije ni svjestan koliko nas ovamo negdje prati i cijeni njegov rad. Evo – i brinemo za njega. Najlakše se ispljuvati po FB i TW. A nek vidi njegov divni advokat – ko je KI jedino podržao ovih dana? Nek potraži, pregleda!..  Ne shvatam to  huškanje da smo pošast... ... Ja zaista ne vjerujem da KI sve što radi radi samo iz toga da bi sebe ispunio. Sigurno da bi mu prijalo da ima predstavu koliko nas i drugih, sa različitih meridijana, voli da gleda ono što on ZNA da radi. Svi mi smo mu samo podrška! Voljela bi da zna da postojimo... ne mi lično već mislim na SVE one koji prate i komentarišu njegov rad. Sumnjam da bi naišao i na šta osim na superlative...

...Eto... sve je jasno... Nek se otvori nama – imaće dobar priliv pozitivne energije, imaćepodršku, kritiku iz najboljih namjera, savjete... a nek stavi ključ na sve lažno oko njega. Biće dovoljno za dobar početak!


Edit: Bilo bi mi drago i da  se o posljednje dvije nekompatibilne gospođice tzv. jadnanebile više ne piše. Ništa dobro nit’ su mu donijele nit’ će donijeti, i što se mene tiče nisu dostojne sekunde ičijeg vremena. Nek odgmižu odakle su došle.
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 22:49

...Reeeeeeeeeeee!!!!!!!!!

Novosti 6 KI - Page 32 2784008398 

....ovaj post je dokaz!!!!!!!
...silno nam nedostaješ!!!!!!

...i slažem se...sa apsolutno svakom izrečenom  (ulan - postajem kao adančica) rečenicom!!!!!!!!

...odvjetnik i manager su sve demantirali...
...ali ništa više nisu rekli...osim demantija...
...neka i dalje svi žive u novinarskim obmanama...po njihovom...
...njima to nije bitno...
...ili to barem tako izgleda...

veselje veselje veselje veselje veselje veselje
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Emptyned 11 kol 2013, 22:53

reeee reeee reeee 

Dobrodošla Reeee......i ja se slažem sa svime što si napisala....čista pozitiva, a to nam i treba......
[Vrh] Go down
Sponsored content





Novosti 6 KI - Page 32 Empty
PostajNaslov: Re: Novosti 6 KI   Novosti 6 KI - Page 32 Empty

[Vrh] Go down
 
Novosti 6 KI
[Vrh] 
Stranica 32 / 40.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Novosti 1 CD
» Novosti 5 KI
» Novosti 7 KI
» Novosti 8 KI
» Novosti 2 KI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ezel/Actors :: Glumci iz serije Ezel :: Arhiva-
Forum(o)Bir: