Ezel/Actors
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ponekad ne mislim na tebe - U spomen na adan
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ezel -3. put!!!

Go down 
+17
Kenan :)
sambth
Laguna
melodija
Maki
Re Alone
Ali_
Leona
d.i.n.a.
The Queen
S.N.O.B1
enny
suradnica
Lutijena
Amra
honeybunny
adan
21 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Next
Autor/icaPoruka
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysub 08 pro 2012, 00:32

Maki je napisao/la:
adan je napisao/la:

On je silno želio zavoliti neku drugu.
Sa Bahar nije imao te namjere. Najprije je smišljeno, planski iskoristio njeno postojanje , kako bi se približio Eysan. Unatoč spoznaji i njenoj bolesti.
Kamil ga je upozoravao, zar ne?

Ipak je ustrajao ! I tu ga osuđujem.
Kasnije, svojom brigom za njeno zdravlje, željom da joj pomogne u liječenju samo je prao svoju savjest!!! Što ju je , nevinu uvukao u tu priču.

U jednom trenutku, pomalo ucjenjen njenim izjavama ljubavi i samosažaljenjem, čak je popustio i upustio se u jedan , jedini poljubac ...ali nikad ona njemu nije ni blizu bila zamijeniti Eysan!!!
Osjećaji koje je gajio prema Bahar su bili potpuno benigni.
Sve drugo, da su scenaristički drukčije napravili, bilo bi perverzno. Bile su sestre.

Njegovi osjećaji prema Bade, ipak su bili nešto drugo. Nije je volio, nije ga zdrmala, nije ga omađijala...ali je na neki način bio zaljubljen u njenu razigranost, "drukčijost" od onoga sa čim se jedino susretao. Ona je bila bijeg od okrutne stvarnosti.

Mislio je da ujutro može biti najljepši gangster u gradu, a popodne voditi za ruku mlađahnu i nevinu. A noću maštati o dušo moja!!!

Sve je radio sa figom u džepu!!!

Bravo Adan za dugačak post! :kmf7: Love story Ezel: Bade ili Bahar nije ni postojala. On je imao samo jedno srce metak...
Shvatila sam za Bahar a za Bade pred kraj serije. Znam da je koristio nevine ljude... Kakva kazna za Bade, iako je nisam gotivila-da piše "srećna" pisma njegovim roditeljima... I još mnogo štošta.... I sve to mu opraštam!!!!!!!!!

Kamil i majka su mu i u ovoj epizodi govorili da on nije kao oni...Pokušavao je... Kasnije smo saznali da ipak jeste. Kako sam plakala i bila tužna kada je ubijen Kamil, Bahar, kada ga je Ejšan videla sa krvavim rukama, kada su njegovi roditelji patili...

Moram i ovo da napišem: Kako je samo stručno obrađivao Bahar, a onda u drugom serijalu, sa Bade, se gubio kao srednjoškolac!? Amra, kako ti kažeš, izgubili se scenaristi.
Vama ostavljam onog Omer/Ezela. Ja ću ovog

Ma općenito....u drugoj sezoni (kad se pojavila Bade) su ga uškopili...., a ne ide to kad su ga već oblikovali ko intuitivnog, snažnog, prekaljenog znalca u ljubavnim, financijskim i inim pitanjima (u svemu)..., a s Bade...ko dječarac....na tome im najviše zamjeram... (ajd da je ko dječarac bio s Eysan jer ga je ona uvijek obarala s nogu...al s Bade, pa ta nije znala ni kako se prave djeca.... ljut )
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysub 08 pro 2012, 00:35

Amra je napisao/la:

Jesi me....
Da, da...trebala sam...bilo bi mi lakše drugi put (a imali bi i prijevod intervjua)...
ali... i ovako ti ja dosta toga na turskom shvatim...nije da baš razumijem ali polovim par riječi pa nekako sklepam (uglavnom krivo .... vidiga )

Edit: osim toga, Adan je VEĆ prevela naslov..pa što da se onda ja trudim ?(a nije li taj intervju već preveden na engleski?)...
Nisam ga još išla čitati.

Ne znam da postoji prevod! Potražit ću sutra. Sutra je novi dan.

Ja turski nikad neću moći naučiti. Samo gledam i slušam boju glasa i tooooopiiiim seeeeeee. Možda ako budem gledala neku drugu seriju sa drugim glumcima.
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptyned 09 pro 2012, 12:25

Ja kao Kolumbo, kad je otkrio Ameriku, kao malo dete u prodavnici igračaka.... Još uvek zaluđena serijom, otkrivanjem propuštenih detalja i njihovim povezivanjem sa kasnijim događajuma.

U 7.epizodi (13. i 14. po RTL-u)

Nepopravljivi Džengiz! Plan je osvojiti i usrećiti Ejšan, a "možda malo" koristi i za njega
[You must be registered and logged in to see this image.]

I Alijev kompleks... (Kako mi je bio odvratan u 2. sezoni u nadmetanju sa Ezelom)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Još neko je imao amajliju... u kutiji sa klještima nalazila se i slika najdraže osobe
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kompleks... želja da bude neko i nešto...Da li ima taj kapacitet!?
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptyned 09 pro 2012, 21:42

Maki je napisao/la:
Ja kao Kolumbo, kad je otkrio Ameriku, kao malo dete u prodavnici igračaka.... Još uvek zaluđena serijom, otkrivanjem propuštenih detalja i njihovim povezivanjem sa kasnijim događajuma.

U 7.epizodi (13. i 14. po RTL-u)

Nepopravljivi Džengiz! Plan je osvojiti i usrećiti Ejšan, a "možda malo" koristi i za njega
[You must be registered and logged in to see this link.]

I Alijev kompleks... (Kako mi je bio odvratan u 2. sezoni u nadmetanju sa Ezelom)
[You must be registered and logged in to see this link.]
Još neko je imao amajliju... u kutiji sa klještima nalazila se i slika najdraže osobe
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kompleks... želja da bude neko i nešto...Da li ima taj kapacitet!?
[You must be registered and logged in to see this link.]
I sve tako nametljiv i razmetljiv, najveći krvnik , praktičar, među njima. Nije prezao pred nikakvim oblicima sile i bio je spreman progutati Ezela, tada već Omera, u žličici vode.
Nametnuo se kao veliki Ezelov prijatelj, a bio spreman izigrati ga , zauzeti Ezelovo mjesto, opet preko njegovih leđa!
Još uvijek i nikad mi neće biti jasno, čime je on zaslužio ženu, dijete, sretan život u blagostanju i čast da odgoji Omerovo i Eysanini dijete!

Znam , Ezel mu ga je povjerio..povjerio ga je , zapravo Azad... na koncu, starim roditeljima to nije mogao ostaviti u zavjet... nije imao drugog izbora! Ali , za mene to je bio i ostat će zauvijek najlošiji dio scenarija, najgore moguće rješenje koje su nam ponudili ! Osim samog kraja!

Ne mogu ga prihvatiti.


Zadnja promjena: adan; ned 09 pro 2012, 22:17; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptyned 09 pro 2012, 21:45

Slažem se u potpunosti ..... mučno mi je o tome pisati i riječ jer mi onda smao naviru nove i sve više sam ljuta na scenariste....šta su oni mislili?...kakvu poruku su poslali?...on nikako, ali nikako nije zaslužio odgajati Omerovo dijete.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptyned 09 pro 2012, 22:01

Zato jer je to bio jedini, logičan izbor. Sjetite se , kad su bibli mladi kako se Ali brinuo o Omeru.
Znao je Ezel da Ali sigurno nikad neće izdati Cana, jer Alija i dalje muči to što je izdao Omera, htio je dati i život zbog toga i Ezel zna da će Ali, ako treba i Cana tako čuvati. I Azad je tu.
Je li to Ali zaslužio, to je drugo pitanje. Ono što znamo jeste to da je održao rijeć i da je Can sve znao kad je došao na vrata svjetionika. Znamo da je saznao istinu prema njegovom izrazu lica i ponosu s kojim je izgovorio svoje pravo prezime.
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptyned 09 pro 2012, 22:05

Didily je napisao/la:
Zato jer je to bio jedini, logičan izbor. Sjetite se , kad su bibli mladi kako se Ali brinuo o Omeru.
Znao je Ezel da Ali sigurno nikad neće izdati Cana, jer Alija i dalje muči to što je izdao Omera, htio je dati i život zbog toga i Ezel zna da će Ali, ako treba i Cana tako čuvati. I Azad je tu.
Je li to Ali zaslužio, to je drugo pitanje. Ono što znamo jeste to da je održao rijeć i da je Can sve znao kad je došao na vrata svjetionika. Znamo da je saznao istinu prema njegovom izrazu lica i ponosu s kojim je izgovorio svoje pravo prezime.

Ma štima sve to....ali Ali je i u drugoj sezoni kad je znao da je Ezel Omer na momente opet bio ljiga....
...i kad gledam suštinu....ne bih njemu dala tu čast.... (jasno mi je ...zbog dobrobiti djeteta...itd....itd...al ipak je ovo serija, a ne RL....i trebalo se misliti na poruku...na osjećaj koji će ostati gledateljima nakon odgledane serije, a koliko god serija dobra bila, mislim da nisu planirali da ovoliko razmišljamo o tom njihovom potezu....i zašto su E/E morali umrijeti, a Ali ostao živjeti i odgajati njihova sina.....meni strašno nepravedno...)
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptyned 09 pro 2012, 22:26

Amra je napisao/la:

Ma štima sve to....ali Ali je i u drugoj sezoni kad je znao da je Ezel Omer na momente opet bio ljiga....
...i kad gledam suštinu....ne bih njemu dala tu čast.... (jasno mi je ...zbog dobrobiti djeteta...itd....itd...al ipak je ovo serija, a ne RL....i trebalo se misliti na poruku...na osjećaj koji će ostati gledateljima nakon odgledane serije, a koliko god serija dobra bila, mislim da nisu planirali da ovoliko razmišljamo o tom njihovom potezu....i zašto su E/E morali umrijeti, a Ali ostao živjeti i odgajati njihova sina.....meni strašno nepravedno...)

Nije Ezel imao velikog izbora. Znao je da Ali neće napustiti Cana....tu je Azad.. sve stoji...

Ali, ovo, ovo što si napisala.. zašto su njeni grijehovi bili neiskupljvi, da je morala biti ubijena.
I još onako mučena. Silovanje, prvi pokušaj ubojstva, drugi pokušaj ubojstva, opet patnja što odlazi i gubi Omera i dijete.. čemu tolika patnja??
Ezel je otšao svojom voljom! Opet ona bol jer je izgubio Eysan? Sina koji ga nikad nije zazvao ocem? Zar je to zaslužio? Nije dovoljno patio?

A bili su spremni natjerati nas da sve oprostimo Aliju, jer je , eto, jako patio što je izdao Omera ...toliko patio, da je opet bio spreman na takav čin!!

Da, održao je obećanje dato Ezelu. Predivna scena: ja sam Can Ucar! Koliko ponosa!
To je najmanje što je mogao učiniti ! On , koji je svima sudio, vrlo strogo sudio!!

Ne , nikako. Ne prihvaćam.



Zadnja promjena: adan; ned 09 pro 2012, 22:56; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptyned 09 pro 2012, 22:28

adan je napisao/la:
Amra je napisao/la:

Ma štima sve to....ali Ali je i u drugoj sezoni kad je znao da je Ezel Omer na momente opet bio ljiga....
...i kad gledam suštinu....ne bih njemu dala tu čast.... (jasno mi je ...zbog dobrobiti djeteta...itd....itd...al ipak je ovo serija, a ne RL....i trebalo se misliti na poruku...na osjećaj koji će ostati gledateljima nakon odgledane serije, a koliko god serija dobra bila, mislim da nisu planirali da ovoliko razmišljamo o tom njihovom potezu....i zašto su E/E morali umrijeti, a Ali ostao živjeti i odgajati njihova sina.....meni strašno nepravedno...)

Nije Ezel imao velikog izbora. Znao je da Ali neće napustiti Cana....tu je Azad.. sve stoji...

Ali, ovo, ovo što si napisala.. zašto su njeni grijehovi bili neiskupljvi, da je morala biti ubijena.
I još onako mučena. Silovanje, prvi pokušaj ubojstva, drugi pokušaj ubojstva, opet patnja što odlazi i gubi Omera i dijete.. čemu tolika patnja??
Ezel je otšao svojom voljom! Opet ona bol jer je izgubio Eysan? Sina koji ga nikad nije zazvao ocem? Zar je to zaslužio? Nije dovoljno patio?

A bili su spremni natjerati nas da sve oprostimo Aliju, jer je , eto, jako patio što je Omera ...toliko patio, da je opet bio spreman na takav čin!!

Da, održao je obećanje dato Ezelu. Predivna scena: ja sam Can Ucar! Koliko ponosa!
To je najmanje što je mogao učiniti ! On , koji je svima sudio, vrlo strogo sudio!!

Ne , nikako. Ne prihvaćam.


Eto, to je to što ja ne mogu ni pisati....ne razumijem zašto....i gotovo!
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptypon 10 pro 2012, 18:15

Adan je napisala
Citat :

I sve tako nametljiv i razmetljiv, najveći krvnik , praktičar, među njima. Nije prezao pred nikakvim oblicima sile i bio je spreman progutati Ezela, tada već Omera, u žličici vode.
Nametnuo se kao veliki Ezelov prijatelj, a bio spreman izigrati ga , zauzeti Ezelovo mjesto, opet preko njegovih leđa!
Još uvijek i nikad mi neće biti jasno, čime je on zaslužio ženu, dijete, sretan život u blagostanju i čast da odgoji Omerovo i Eysanini dijete!
Znam , Ezel mu ga je povjerio..povjerio ga je , zapravo Azad... na koncu, starim roditeljima to nije mogao ostaviti u zavjet... nije imao drugog izbora! Ali , za mene to je bio i ostat će zauvijek najlošiji dio scenarija, najgore moguće rješenje koje su nam ponudili ! Osim samog kraja!
Ne mogu ga prihvatiti.
Nije Ezel imao velikog izbora. Znao je da Ali neće napustiti Cana....tu je Azad.. sve stoji...

.. zašto su njeni grijehovi bili neiskupljvi, da je morala biti ubijena.
I još onako mučena. Silovanje, prvi pokušaj ubojstva, drugi pokušaj ubojstva, opet patnja što odlazi i gubi Omera i dijete.. čemu tolika patnja??
Ezel je otšao svojom voljom! Opet ona bol jer je izgubio Eysan? Sina koji ga nikad nije zazvao ocem? Zar je to zaslužio? Nije dovoljno patio?

A bili su spremni natjerati nas da sve oprostimo Aliju, jer je , eto, jako patio što je izdao Omera ...toliko patio, da je opet bio spreman na takav čin!!

Didily je napisala
Citat :

Zato jer je to bio jedini, logičan izbor. Sjetite se , kad su bibli mladi kako se Ali brinuo o Omeru.
Znao je Ezel da Ali sigurno nikad neće izdati Cana, jer Alija i dalje muči to što je izdao Omera, htio je dati i život zbog toga i Ezel zna da će Ali, ako treba i Cana tako čuvati. I Azad je tu.
Je li to Ali zaslužio, to je drugo pitanje. Ono što znamo jeste to da je održao rijeć i da je Can sve znao kad je došao na vrata svjetionika. Znamo da je saznao istinu prema njegovom izrazu lica i ponosu s kojim je izgovorio svoje pravo prezime.

Amra je napisala
Citat :

Ma štima sve to....ali Ali je i u drugoj sezoni kad je znao da je Ezel Omer na momente opet bio ljiga....
...i kad gledam suštinu....ne bih njemu dala tu čast.... (jasno mi je ...zbog dobrobiti djeteta...itd....itd...al ipak je ovo serija, a ne RL....i trebalo se misliti na poruku...na osjećaj koji će ostati gledateljima nakon odgledane serije, a koliko god serija dobra bila, mislim da nisu planirali da ovoliko razmišljamo o tom njihovom potezu....i zašto su E/E morali umrijeti, a Ali ostao živjeti i odgajati njihova sina.....meni strašno nepravedno...)

I ja se pitam zašto su morali biti toliko surovi prema Ezelu i Ejšan a blagi prema glupavom nasilniku koji je neskromno mnogo tražio od života... i na kraju to i dobio.
U početnim epizodama je mnogo lepo prikazana njegova lepša strana: ljubav prema Bahar, pažnja prema Džanu, smisao za humor ali i mračna strana: često ponavljano samopreispitivanje da li je u redu ono što su napravili Omeru (a ipak je uradio!), prebacivanje krivice na Džengiza, Ejšan i Serdara... i ne znam da li pogrešno zaključujem ali uočavam da Ali misli da nije dobio dovoljno u deobi bogatstva "koje su dobili od Omera" (komentari tipa: šta si ti radio dok sam ja ubio čoveka)....

Preduboko analiziram, ovo je samo serija! ali predivna serija, koja potiče na razmišljanje i analizu. I zato moram da dodam još ovo o našem dragom Aliju: na početku antagonizam prema nadređenima, uspešnima (Ezelu, Džengizu) "uzgaja" u sebi a kasnije ga deli sa Tefom (oni naređuju a mi pucamo). Nisu Ali i Tefo bili u istom položaju. Tefo, mučenik, sestrin ubojica ne po opredelenju, izopćen od porodice, društva, oblikovan od Ujaka da ubija po naređenju.... tužno pretužno... Aliju je otac svojom žrtvom pružio mogućnost da uspe u životu. Dobio je i on milion dolara, potrošio, nije ih umnožio i došao Džengizu na Kipar da "s punim pravom traži svoj deo"... Kasnije optužuje Ezela da se ne osvećuje već zarađuje novac i gradi sebi ime u svetu podzemlja...

Ali ima i onaj dobri Ali koji se brinuo za Ezela kada je ostao bez novca, zalagao se za njega kod Ujaka, tražio od Džengiza da kaže Ejšan istinu o Baharinom ubici, zalagao svoj život kada je saznao istinu o Ezelu i u poslednjim epizodama, pokušavo motivisati Ezela da nastavi sa životom...

I ponovo tako u krug, kao i Omer/Ezel mislim ružno, mislim lepo o njemu...5:1
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptypon 10 pro 2012, 19:52

Opet se vraćamo na početak serije. Ali je klipan, ali pošteno radi svoj posao. Eysan je, ne svojim izborom, činila podvale, varala lude. Odgajana tako, ipak, iako mlada, bježi od takvog života i pokušava biti ono što ona u suštini jeste, za čim čezne.
Omer, poštenjačina, dobrica. Đengiz, iskompleksirani, zavidni mladić, ali oš nije kriv.
Zatim dolazi Serdar s uchenom prema Eysan i primamljivim ponudama labilnim karakterima Alija i Đengiza.
Eysan odrigrava ono što mora, da bi spasila život sestri, misleći da neće nikom nanijeti previše zla.
Tu nam opisuju kako čovjek lako podlegne iskušenju, krivo procijeni.

Nakon toga, Eysan pokušava živjeti normalno, iako nesretna, utjehu nalazi u dvoje ljudi koji su joj jedina obitelj. Ali postaje sve gori, ubija, služi Đengizu, čak prijeti Omeru u zatvoru. Đengiz, iako je dobio što je htio, podliježe niskim strastima, kocki, prevarama, zaradi na lak način. Nikako ne poštenim radom što eysan traži od njega.

Dolazi Ezel. Isto kao Serdar, svakom od njh nudi ono što žele. Sve za svoje niske ciljeve. Bez obzira što Omer tu i tamo preispituje Ezelove odluke i postupke, Ezel je jači, osveta je jača. Bahar lako zavodi, Eysan, mako teže, ali Eysan prepoznaje Omera (iako toga nije svjesna) i podliježetoj lubavi. Opet izdaje. Đengizu nudi novac, više novaca, moć. Đengizu nikad dosta. Prema Aliju je najmilostiviji. Ezel u Aliju i dalje vidi onog klipana, koji ga je branio, koji ga je svemu učio.
Na kraju, Ezel shvaća. On je za sve kriv. Za sve što se događalo, za sve mrtve, nesrećne kriv je on zbog svoje želje za osvetom. Kriv je i za Eysanino silovanje i smrt. Postao je isti kao oni koje je osuđivao. Zato je izabrao smrt. I to je pouka. Kad smo duboko povrijeđeni, spremni smo činiti zla za koja nismo ni mislili da smo u stanju činiti. On ipak nije više mogao biti Omer, a Ezel nije želio biti. Đana nije imao kome ostaviti osim Aliju. S povjerenjem da Ali Đana nikad neće izdati jer mu je ostao dužan to učiniti. Bez obzira na Alijevu eksplozivnu ćud, mogao je biti siguran da će Ali Đana odgajati i štititi kao i svog sina.
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptypon 10 pro 2012, 19:56

Didily je napisao/la:
Opet se vraćamo na početak serije. Ali je klipan, ali pošteno radi svoj posao. Eysan je, ne svojim izborom, činila podvale, varala lude. Odgajana tako, ipak, iako mlada, bježi od takvog života i pokušava biti ono što ona u suštini jeste, za čim čezne.
Omer, poštenjačina, dobrica. Đengiz, iskompleksirani, zavidni mladić, ali oš nije kriv.
Zatim dolazi Serdar s uchenom prema Eysan i primamljivim ponudama labilnim karakterima Alija i Đengiza.
Eysan odrigrava ono što mora, da bi spasila život sestri, misleći da neće nikom nanijeti previše zla.
Tu nam opisuju kako čovjek lako podlegne iskušenju, krivo procijeni.

Nakon toga, Eysan pokušava živjeti normalno, iako nesretna, utjehu nalazi u dvoje ljudi koji su joj jedina obitelj. Ali postaje sve gori, ubija, služi Đengizu, čak prijeti Omeru u zatvoru. Đengiz, iako je dobio što je htio, podliježe niskim strastima, kocki, prevarama, zaradi na lak način. Nikako ne poštenim radom što eysan traži od njega.

Dolazi Ezel. Isto kao Serdar, svakom od njh nudi ono što žele. Sve za svoje niske ciljeve. Bez obzira što Omer tu i tamo preispituje Ezelove odluke i postupke, Ezel je jači, osveta je jača. Bahar lako zavodi, Eysan, mako teže, ali Eysan prepoznaje Omera (iako toga nije svjesna) i podliježetoj lubavi. Opet izdaje. Đengizu nudi novac, više novaca, moć. Đengizu nikad dosta. Prema Aliju je najmilostiviji. Ezel u Aliju i dalje vidi onog klipana, koji ga je branio, koji ga je svemu učio.
Na kraju, Ezel shvaća. On je za sve kriv. Za sve što se događalo, za sve mrtve, nesrećne kriv je on zbog svoje želje za osvetom. Kriv je i za Eysanino silovanje i smrt. Postao je isti kao oni koje je osuđivao. Zato je izabrao smrt. I to je pouka. Kad smo duboko povrijeđeni, spremni smo činiti zla za koja nismo ni mislili da smo u stanju činiti. On ipak nije više mogao biti Omer, a Ezel nije želio biti. Đana nije imao kome ostaviti osim Aliju. S povjerenjem da Ali Đana nikad neće izdati jer mu je ostao dužan to učiniti. Bez obzira na Alijevu eksplozivnu ćud, mogao je biti siguran da će Ali Đana odgajati i štititi kao i svog sina.

I opet...DA....ali meni je to i dalje neetično, nemoralno, nepošteno, neljudski, nepoučno, nemilosrdno, pa ako hoćete i naivno.....kako je pasalo scenaristima....na žalost.....
[Vrh] Go down
Lutijena
Ezelovac
Ezelovac
Lutijena


Broj postova : 365
Join date : 03.06.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 04:55

Predobar opis ste dale drage moje ezelovke,ali cesto se zapitam ima li ovakve price u stvarnom zivotu? Ne znam za vas,ali ja ne verujem,rekla bih da ljubav u ovakvom slucaju posle niz godina bledi,mozda ako smo povredjeni da onda tu osobu "velicamo",ali vremenom postanemo ogorceniji,ravnodusniji,ne mislim da ljubav ima istu velicinu u srcu kao pre prekida. Cesto sam se pitala da li je i sam Ezel bio siguran da ju je mogao voleti isto kao pre izdaje.
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 06:45

Lutijena je napisao/la:
Predobar opis ste dale drage moje ezelovke,ali cesto se zapitam ima li ovakve price u stvarnom zivotu? Ne znam za vas,ali ja ne verujem,rekla bih da ljubav u ovakvom slucaju posle niz godina bledi,mozda ako smo povredjeni da onda tu osobu "velicamo",ali vremenom postanemo ogorceniji,ravnodusniji,ne mislim da ljubav ima istu velicinu u srcu kao pre prekida. Cesto sam se pitala da li je i sam Ezel bio siguran da ju je mogao voleti isto kao pre izdaje.

Pokušao je , zar ne, ne voljeti je! Sve je davao od sebe!
Tjerao se da je mrzi.
Volio , a govorio da ne voli.
Priznavao joj da je voli, a onda sa suzama u očima ostavljao.
Trčao za Bade. A budio se sa mislima na Eysan.
Hvala ti na postu, sada mi je možda malo bliže , zašto su onoliko forsirali njegovo trčkaranje za Bade!
Molio je Eysan da ga nauči, kako će biti sa drugom, jer sam nije umio.
Napominjao joj , kako među njima više nema ništa, a pucao od ljubomore pri spomenku Birkana.
Odricao, mijenjao se sa Cengizom.

Sve je pokušavao, da je zaboravi. Ne voli. Zamrzi.
A onda shvaćao kako bez nje ne postoji ni on.
I po nju se vratio.

Ta ljubav nije blijedila. Svakim iskušenjem bivala je sve jača.


Zadnja promjena: adan; sri 12 pro 2012, 15:46; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 10:13

adan je napisao/la:
Lutijena je napisao/la:
Predobar opis ste dale drage moje ezelovke,ali cesto se zapitam ima li ovakve price u stvarnom zivotu? Ne znam za vas,ali ja ne verujem,rekla bih da ljubav u ovakvom slucaju posle niz godina bledi,mozda ako smo povredjeni da onda tu osobu "velicamo",ali vremenom postanemo ogorceniji,ravnodusniji,ne mislim da ljubav ima istu velicinu u srcu kao pre prekida. Cesto sam se pitala da li je i sam Ezel bio siguran da ju je mogao voleti isto kao pre izdaje.

Pokušao je , zar ne, ne voljeti je! Sve je davao od sebe!
Tjerao se da je mrzi.
Volio , a govorio da ne voli.
Priznavao joj da je voli, a onda sa suzama u očima ostavljao.
Trčao za Bade. A budio se sa mislima na Eysan.
Hvala ti na postu, sada mi je možda malo bliže , zašto su omoliko forsirali njegovo trčkaranje za Bade!
Molio je Eysan da ga nauči, kako će biti sa drugom, jer sam nije umio.
Napominjao joj , kako među njima više nema ništa, a pucao od ljubomore pri spomenku Birkana.
Odricao, mijenjao se sa Cengizom.

Sve je pokušavao, da je zaboravi. Ne voli. Zamrzi.
A onda shvaćao kako bez nje ne postoji ni on.
I po nju se vratio.

Ta ljubav nije blijedila. Svakim iskušenjem bivala je sve jača.

Da li u stvarnom životu postoji? Ne znam nikoga ali ima nas nekoliko milijardi. Možda ima , ali u Ezelu su dokazali da postoji. I, ponovo , kao na onom forumu, vašim postovima razumevam i prihvaćam dubinu razloga za neke postupke likova (scenarista).
I mene je u prvom gledanju nervirala ljubav Ezela i Bade, njegova izgubljenost ali i Ejšanine izdaje...Ostvarujući osvetu za smrt brata pokušavao je stvoriti novi život. Bežati od Omera.

Meni je jedna od predivnih scena razgovor između Ejšan i Azad
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pitanje je šta bi bilo sa njihovom ljubavlju da su nastavili u "realnom životu" živeti zajedno. Ramizova i Selmina ljubavna priča nije bila onakva o kakvoj su maštali. Tek oni su imali previše iskušenja!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 10:44

Oh...da, sigurno postoji. Ali, kao što smo vidjeli, ljubav treba čuvati, njegovati, paziti. Ljudi to zaboravljaju.
Npr. zamislimo da Bade nije ništa shvatila, ili da je htjela na silu biti s njim vjerujući kako će s vremenom zaboraviti Eysan...Kakav bi njihov život bio? Bez ljubavi, s osjećajem da nema iskrenosti u tom odnosu, da uvijek postoji neka tajna, netko treći. To nikad ne završava dobro.
Pitanje je koliko bi Ezel izdržao. Ne dugo. Ta koprena koju si je stavio pred oči, podigla bi se i što bi vidio.
I ono što je bilo loše riješeno. Dok je on grčevito, nervozno, očajnički, planirao kako će početi novi život s Bade, nikad nije spomenuo Đana. Već je tu bilo nerealno da će otići, pa ako već želi ostaviti Eysan, sumnjam da bi se ikad odlučio ne viđati Đana.
Da smo primijetili kako u toj priči s Bade nema Đana, unaprijed bismo znali da ta priča nema nikakvu budućnost. A Đana nije moglo biti jer Đan i Eysan su jedan pojam.
Ljubavi se ne treba opirati, ali ne treba ni pristajati na onu koja je nadomjestak.
Zaljubljenost i strast nisu ljubav. Mogu biti dio nje, a mogu se pojaviti kratkotrajno i proći. Ah, puno je pitanja o ljubavi. Isto toliko ima i odgovora...
[Vrh] Go down
Lutijena
Ezelovac
Ezelovac
Lutijena


Broj postova : 365
Join date : 03.06.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 15:46

Citat :
Ljubavi se ne treba opirati, ali ne treba ni pristajati na onu koja je nadomjestak.
Zaljubljenost i strast nisu ljubav. Mogu biti dio nje, a mogu se pojaviti kratkotrajno i proći. Ah, puno je pitanja o ljubavi. Isto toliko ima i odgovora..

Odlicno receno. Ja se skroz slazem sa vama,samo sam onako vise puta razmisljala sta,kako,da li,gde,ko? I ja sama verujem ovakvu ljubav,(na momente ne,na momente da,oni su me uverili da postoji)znam da moj post deluje drugacije,ali Ezel je iznova i iznova bio povredjivan,i ono sam Bade je ustvari bio pokusaj bega od svega,a znao je i sam unapred da ce ostati samo na pokusaju. Kao sto didily rece zaljubljenost i ljubav su dva razliciita pojma,zaljubljenost nestane u trenu kao mehur od sapunice,ljubav ostaje sa svim zaprekama i povredjivanjem duse.Zato me je ova serija ne specifican nacin dirnula,pogodila srce. Ni u jednom trenutku nisam imala osecaj da gledam seriju,vec i dalje osecam kao da oni postoje,tu su negde. Ezel i Eysan forever :lutijena:
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 21:32

[quote="Lutijena"]
Citat :
. Kao sto didily rece zaljubljenost i ljubav su dva razliciita pojma,zaljubljenost nestane u trenu kao mehur od sapunice,ljubav ostaje sa svim zaprekama i povredjivanjem duse.Zato me je ova serija ne specifican nacin dirnula,pogodila srce. Ni u jednom trenutku nisam imala osecaj da gledam seriju,vec i dalje osecam kao da oni postoje,tu su negde. Ezel i Eysan forever :lutijena:

I ne samo njih dvoje. Svaki lik dozivljavam kao stvaran.
Gledam 10. epizodu

U kojem beznadju je bila Ejsan...
[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 21:41

Hmmmm....filozofirate? Postoji li takva ljubav u RL?
Vjerojatno da ali iznimno rijetko. Priznat ćete da bi samo takva opstala uz onakva iskušenja koja su ipak imaginarna....teško bi se u RL nešto tako dogodilo...mislim na čitavu priču.
Razne stvari vežu razne ljude, neke uzajamno razumijevanje, neke zajednički interesi, neke strast. Sve to netko može protumačiti kao veliku ljubav, ali iskreno....danas i znatno manja iskušenja odmah dovode do razvoda....nekadašnji ljubavnici za tili čas postaju ogorčeni neprijatelji...ali ne kao E/E koji se usprkos svemu vole, već se stvarno rađa mržnja....zaboravi se sve lijepo.
Eto, malo sam u crnilu ali baš u zadnje vrijeme imam takva iskustva iz svoje okoline.
A imam na žalost i jedan primjer gdje je je žena odabrala da ode za svojom ljubavi, a iako sam znala da su kao par jako povezani...tako nešto me osupnulo....ona je bila tako snažna, samouvjerena...i onda.....da li je to bila takva ljubav...tko zna? :lutijena:
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 21:46

Kakav trening "vojnika"
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako je Ujak pažljivo povlačio poteze! Imao je u glavi šta će se desiti. Preispituje i upozorava Tefu. Ništa ne prepušta slučaju.

Čuvena je i ona priča o Hasanu Sabahu... i Ramizov odgovor kada Tefo traži da i njemu da knjigu.


Zadnja promjena: Maki; čet 13 pro 2012, 08:56; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 21:59

Amra je napisao/la:
Hmmmm....filozofirate? Postoji li takva ljubav u RL?
Vjerojatno da ali iznimno rijetko. Priznat ćete da bi samo takva opstala uz onakva iskušenja koja su ipak imaginarna....teško bi se u RL nešto tako dogodilo...mislim na čitavu priču.
Razne stvari vežu razne ljude, neke uzajamno razumijevanje, neke zajednički interesi, neke strast. Sve to netko može protumačiti kao veliku ljubav, ali iskreno....danas i znatno manja iskušenja odmah dovode do razvoda....nekadašnji ljubavnici za tili čas postaju ogorčeni neprijatelji...ali ne kao E/E koji se usprkos svemu vole, već se stvarno rađa mržnja....zaboravi se sve lijepo.
Eto, malo sam u crnilu ali baš u zadnje vrijeme imam takva iskustva iz svoje okoline.
A imam na žalost i jedan primjer gdje je je žena odabrala da ode za svojom ljubavi, a iako sam znala da su kao par jako povezani...tako nešto me osupnulo....ona je bila tako snažna, samouvjerena...i onda.....da li je to bila takva ljubav...tko zna? :lutijena:

Samo sam čekala Amrin odgovor! ree U svakom momentu "sa obe noge čvrsto na zemlji". Odrasla si, shvatila da život nije tako lep kako nas uče u detinjstvu...ali mi romantici ipaki, s vremena na vreme, odlutamo u svet bajki, jer Ezel i jeste bajka, prelepa bajka za odrasle.. koja nema završetak "živeli su srećno do kraja života" ljut
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 22:05

Maki je napisao/la:
Amra je napisao/la:
Hmmmm....filozofirate? Postoji li takva ljubav u RL?
Vjerojatno da ali iznimno rijetko. Priznat ćete da bi samo takva opstala uz onakva iskušenja koja su ipak imaginarna....teško bi se u RL nešto tako dogodilo...mislim na čitavu priču.
Razne stvari vežu razne ljude, neke uzajamno razumijevanje, neke zajednički interesi, neke strast. Sve to netko može protumačiti kao veliku ljubav, ali iskreno....danas i znatno manja iskušenja odmah dovode do razvoda....nekadašnji ljubavnici za tili čas postaju ogorčeni neprijatelji...ali ne kao E/E koji se usprkos svemu vole, već se stvarno rađa mržnja....zaboravi se sve lijepo.
Eto, malo sam u crnilu ali baš u zadnje vrijeme imam takva iskustva iz svoje okoline.
A imam na žalost i jedan primjer gdje je je žena odabrala da ode za svojom ljubavi, a iako sam znala da su kao par jako povezani...tako nešto me osupnulo....ona je bila tako snažna, samouvjerena...i onda.....da li je to bila takva ljubav...tko zna? :lutijena:

Samo sam čekala Amrin odgovor! ree U svakom momentu "sa obe noge čvrsto na zemlji". Odrasla si, shvatila da život nije tako lep kako nas uče u detinjstvu...ali mi romantici ipaki, s vremena na vreme, odlutamo u svet bajki, jer Ezel i jeste bajka, prelepa bajka za odrasle.. koja nema završetak "živeli su srećno do kraja života" ljut

A jesam...jesam....preodrasla! Ezel -3. put!!! - Page 21 2829516366
Ima još nešto....onako.......razmišljam si....da....bajka....pa kako ne bi bila bajka...takva ljubav.......ali realno....bi li vi željele imati takvu ljubav po cijenu takvog života? E....to je pitanje? Ja ne bih!
[Vrh] Go down
Maki
Ezelovac
Ezelovac
Maki


Broj postova : 1848
Join date : 25.11.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 22:15

Amra
Citat :
A jesam...jesam....preodrasla! Ezel -3. put!!! - Page 21 2829516366
Ima još nešto....onako.......razmišljam si....da....bajka....pa kako ne bi bila bajka...takva ljubav.......ali realno....bi li vi željele imati takvu ljubav po cijenu takvog života? E....to je pitanje? Ja ne bih!

Apsolutno ne... ali zato postoje Ezel i Ejšan da nas prebace u drugu dimenziju...

Poklon za tebe jedan Ezelov "mrak" Karadayi pogled iz 9.epizode
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptysri 12 pro 2012, 22:29

Maki je napisao/la:
Amra
Citat :
A jesam...jesam....preodrasla! Ezel -3. put!!! - Page 21 2829516366
Ima još nešto....onako.......razmišljam si....da....bajka....pa kako ne bi bila bajka...takva ljubav.......ali realno....bi li vi željele imati takvu ljubav po cijenu takvog života? E....to je pitanje? Ja ne bih!

Apsolutno ne... ali zato postoje Ezel i Ejšan da nas prebace u drugu dimenziju...

Poklon za tebe jedan Ezelov "mrak" Karadayi pogled iz 9.epizode
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ezel -3. put!!! - Page 21 2784008398 Hvala ti. Baš je mrak!

I još nešto....ima nas valjda više na ovom forumu koje smo u vezi, braku, što-god....(toplo se nadam)....
Svakodnevni život nije bajka....samo serija može predimenzionirati sve...pa i ljubav...sve je prenaglašeno.....osim toga....E/E su stalno jedno bez drugoga dok jedno za drugim čeznu...logično je da je prisutan stalni naboj....pa je nama sve skupa bajka ( a on još za nesvjest1 )....
U RL to bi bila komedija, a ne bajka...ono tvoj dragi koji te jučer iživcirao jer je čarape ostavio na radijatoru ili tradicionalno nije spustio dasku na WC-u...,danas te onako značajno gleda (Ezelov mrak pogled)...je....kak da ne! Ezel -3. put!!! - Page 21 2829516366
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Emptypon 17 pro 2012, 00:23



Dakle, serija ruke

Epizoda 3.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Ezel -3. put!!!   Ezel -3. put!!! - Page 21 Empty

[Vrh] Go down
 
Ezel -3. put!!!
[Vrh] 
Stranica 21 / 41.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Next
 Similar topics
-
» Ezel -3. put!!!
» Ezel The King
» Ezel & Eysan
» Ezel Sve epizode?
» Ezel - mjesta radnje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ezel/Actors :: Serija Ezel :: Epizoda po epizoda-
Forum(o)Bir: