Ezel/Actors
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ponekad ne mislim na tebe - U spomen na adan
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Putopis 10.mjesec 2012.

Go down 
+20
Kenan :)
ASTERVANDER
Leona
The Queen
avalon amelie
walli
suzana77
Eysan
S.N.O.B1
Maki
Lutijena
kikule81
enny
Amra
Tessa
d.i.n.a.
Re Alone
suradnica
adan
honeybunny
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptyčet 25 lis 2012, 22:14

Sa Kabatasa se podzemnom ( drugom najstarijom na svijetu!) dižemo na glavni trg Taksim...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovdje započinje i slavna Istiklal Cd, pješačka trgovačka zona..korzo... zavlačimo se u vrevu ..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno, slikamo i nostalgični tramvaj koji prometuje Istiklalom..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vrijeme do mraka iskorištavamo za šetnju dućanima..

.. preko boemskog Cihangira ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

.. i Sanatkarlar parka, koji naravno znamo po mnogim scenama iz Ezela...
.. sa kojeg je prekrasan pogled na Nusretiye đamiju ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

... uspinjačom Tunel do Galata kule... strka za mjenjačnicom..
... nevjerojatno, ali u centru, centra Istanbula... poprilično smo se , oko 18 sati namučile pronaći je ...

.. pred zatvaranje , čeka se red za ulazak, svi žele pogled na Istanbul po mraku ..
...zbog blještavila svjetala... i slika unutrašnjosti kule... u kojoj je , inače smješten luksuzni restoran ...


[You must be registered and logged in to see this image.]

.. zbog gužve, doslovce na otimačinu, jedina fotka pogleda sa Galata kule..

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Ponekad ne mislim na tebe


Zadnja promjena: adan; čet 25 lis 2012, 22:29; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptyčet 25 lis 2012, 22:16

Istim putem smo se penjale do Molle i istim putem smo išle dolje....jeste ispale na onu zanimljivu, živahnu ulicu koja vodi do obale? Iz nje se ulazi u onu šarenu uličicu iz najave Kradayia (Mahir u mraku).

_________________
Ne znaš da voljeti te moram. Tvoje ime stalno mi je na pameti.
Ti mi griješ dušu. Kad god pomislim na život, prvo izgovorim tvoje ime. 
Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.

(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptyčet 25 lis 2012, 22:32

Amra je napisao/la:
Istim putem smo se penjale do Molle i istim putem smo išle dolje....jeste ispale na onu zanimljivu, živahnu ulicu koja vodi do obale? Iz nje se ulazi u onu šarenu uličicu iz najave Kradayia (Mahir u mraku).

Pa da..prošle smo tom šamšarenom ulicom, koja je paralelna sa glavnom, zapravo smo zalutale u nju... Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2829516366

.. i onda izbile na obalu....

_________________
Ponekad ne mislim na tebe


Zadnja promjena: adan; pet 26 lis 2012, 01:43; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 01:35


Nakon Galata kule,žurni odlazak po Reeee u hotel... gladne smo ..odlučile smo probati ribu u jednom ribljem, brodskom restorančiću na Karakoyu, tipičnom za Istanbul..poznato??

Kruh i riba, malo povrća... 4 TL...

.. nemaaam slike...neka neko ubaci !!!!...


.. noćnja šetnja Istiklalom... slikanje uz osvjetljenu Galata kulu ....
..koja , za razliku od dnevne svjetlosti..

[You must be registered and logged in to see this image.]

.. noću izgleda sjajno...

[You must be registered and logged in to see this image.]

... zasluženi odmor.. jako zasluženi odmor ..

_________________
Ponekad ne mislim na tebe
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 12:09

Balik ekmek (doslovno: riba-kruh iliti riba u kruhu).
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Ne znaš da voljeti te moram. Tvoje ime stalno mi je na pameti.
Ti mi griješ dušu. Kad god pomislim na život, prvo izgovorim tvoje ime. 
Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.

(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 12:45

Amra je napisao/la:
Balik ekmek (doslovno: riba-kruh iliti riba u kruhu).

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ja bih to prije nazvala luk s ribom Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2829516366

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pošto nisam ljubitelj sirovog luka, on je završio van a riba jeste bila ukusna.

Bilo je zanimljivo gledati kako je spremaju, na barkama, a talasi (valovi) ih ljuuuuljaju, ljuuuuljaju ... a oni okreću ribu... Kako li samo održavaju ravnotežu!? I kako im nije muka od tolikog drmusanja i svih tih mirisa?

I sve restorančić do restorančića. Svuda dim, miris ribe. Malo je bilo i vjetra pa je s barki sve nanosilo na nas. Sjedjele smo na malim nekim, kao buradima, niski stočić... Puno ljudi... Pili su nešto čudno, roze... U tim čašama je bilo nešto što su vadili i jeli... Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 1245697846

Zanimljivi su bili i dječačići koji su u kutijama nosili čačkalice i nudili... uz povike: ne treba platiti, ne treba...

Adančica se sprijateljila s jednim od njih. On je nudio upakovane mirisne maramice. A sladak, mršavac mali, crn... Dao joj cijelu kutiju uz naravno : ' Ne platiti... ' Ali je i dodao: 'kamere, kamere...' Valjda se uplašio da ćemo mu ih uzeti Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2829516366

_________________
SE VINCERE IPSUM LONGE EST DIFFICILLIMUM.
[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 13:08

Evo Galata kula i s mog fotića:

[You must be registered and logged in to see this image.]

A sad bih vam najradije prikeljila video zapis s Istiklala, ali ima nas a ne može se pokriti...

... tako da ću vaditi sličice sa snimka... Ne zamjerite što su mutne ...

Grad je, pretpostavljam zbog dolazećeg Bajrama, bio lijepo okićen...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lokal iz kojeg je dopirala lijepa muzika...

[You must be registered and logged in to see this image.]


_________________
SE VINCERE IPSUM LONGE EST DIFFICILLIMUM.
[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 14:13

Evo još Istiklala:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sve nekako praznično, svečano, lijepo... Moštvo naroda, šetaju, uživaju...
Pristojni, niko ne zagleda, ne dobacuje, ne beči u strance ... navikli. Normalan narod.
Prilikom fotkanja zastanu, da ne smetaju, da ne uđu u kadar. Sve uz osmijeh...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Tržni centar. Virnusmo u radnju s kozmetikom. Cijene kao i kod nas.
Neke jako mlade cure su se uveliko šminkale. ( Možda ne smiju doma... Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 1245697846 )
[You must be registered and logged in to see this image.]


Ulazna kapija od Galatasaray Lisesi. (Na pola puta između trga Taksim i Tünel trga duž Istiklal Caddesi).
Monumentalni mermerni stubovi sa vratima od kovanog željeza... pozlaćena......
[You must be registered and logged in to see this image.]


... ulični svirač... i strankinje koje kao i mi... zaviruju u izloge...
[You must be registered and logged in to see this image.]


... vješti sladoledžija... nailazili ste po YT, ima ih dosta... [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]


U povratku vidjesmo i vatromet, koji je bio... ko zna zbog čega...

[You must be registered and logged in to see this image.]



I to bi od mene bilo sve što se tiče srijede, 17.10.2012.


(edit: Ne znam koliko ću tokom vikenda moći da vam se pridružim u objavama, ne zamjerite, obaveze...)

_________________
SE VINCERE IPSUM LONGE EST DIFFICILLIMUM.
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 19:33

Ja bih se malo vratila na Balat, koji je, kao što su curke već rekle, autentičan i vrlo prljav.
Međutim, vrlo mi je drago što sam vidjela i taj dio Istanbula.

Jedna škola na Balatu gdje djeca sjede na podu i pjevaju.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oronulo pročelje zgrade i turska kućanica.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I jedna iz Ask Molla Parka iz drugačije perspektive.

[You must be registered and logged in to see this image.]

U Molli smo sigurno sjedile kojih sat vremena te ispijale čaj. Prvo je bila frka oko narudžbe jer stari konobar nije razumio narudžbu (a samo smo željele 3 čaja od jabuke i jedan normalni). Potom je pozvao drugog starog konobara koji je navodno nekoliko godina živio u Engleskoj, međutim i s njim smo se teško sporazumjele. Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2829516366
Ukoliko me sjećanje ne vara, ipak smo sve dobile običan čaj, ali nam je dionio jedan besplatan od jabuke. :hony1:

I da, Adančika je dobro primjetila da je većina konobara u Istanbulu vrlo stara. Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2829516366



Zadnja promjena: Tessa; pet 26 lis 2012, 19:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 19:36


Istiklalom se širi miris svježe pečenih marona. Prekrasno izgledaju, iako mi se činilo da nisu dovoljno pečeni.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Cvijet nade cvjeta i u najdubljoj tamnici.
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 20:30

Prvo: smile Fulala sam most! Šta me niste špotale? Stavljam sličice, a potpuno krivi most! Nisam pazila na satu! ljut

Drugo: Istiklal je bio sav okićen i kad smo mi bili pa im se valjda neda skidati....

Treće: nama su svi konobari bili mladi - čak i u Molli :rude:

Četvrto: kesteni lijepo izgledaju...lijepo ih poslažu ali nisu ukusni ko naši maroni.. nene

Peto:evo bačvica....ili buradi...svejedno...(malo mutna...)
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Ne znaš da voljeti te moram. Tvoje ime stalno mi je na pameti.
Ti mi griješ dušu. Kad god pomislim na život, prvo izgovorim tvoje ime. 
Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.

(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 20:53

Poslužio nas je tu i tamo neki mladac, ali imaju dosta starih konobara, ali ono baš starih. Došlo mi ih žao što još moraju raditi.

Evo s Karaköya još koja gdje smo jeli sendvič s ribom. Zgođušna su ova mala burenca na kojima smo sjedili.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Međutim, meni je i dalje misterija ova bočica sa žutom tekućinom koja te dočeka na stolu. Amra, jesi ti probala što je to? Ja nisam imala petlje. Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2829516366

Brodić na kojem marljivo peku ribu. Mutnjikavo, ali se vidi.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Sažem se za kestenje. Naši su ukusniji. One koje sam probala su bili dosta sirovi što me, međutim, nije spriječilo da ih pojedem. smile

[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 21:15

Ovo u boci ti je limunov sok. Time pošpricaš ribu u kruhu. Šteta što te bilo strah. Fino je. Hoću reći...paše s ribom.

_________________
Ne znaš da voljeti te moram. Tvoje ime stalno mi je na pameti.
Ti mi griješ dušu. Kad god pomislim na život, prvo izgovorim tvoje ime. 
Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.

(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptypet 26 lis 2012, 23:56

Ne znam dal smijem ovdje staviti ali ovo je po meni vjeran opis Istanbula. Ako sam pogriješila, admini brišite!

Autor: Esned Nezić
NA OBALAMA BOSPORA
Istanbul - grad duše i života

Prije putovanja u Istanbul ne kupujete nikakve turističke vodiče. Radije se prepustite dinamici i čarima toga grada, bez ikakvih formalnih vodiča i unaprijed izanaliziranih činjenica. Otkrit ćete neke nove strane u samima sebi
[You must be registered and logged in to see this image.]

Bezuvjetna ljubav

Naime, nisam ni u jednom drugom gradu doživio toliku životnu energiju, srdačnost, iskrenost, radost i ispunjenost ljudi. S kim god da sam razgovarao - bio to trgovac u jednoj od uličica u četvrti Beyoğlu, tekstilni menadžer iz Yenibosne koji redovno posjećuje svoju majku u Üsküdaru na azijskoj strani i vozi se brodom preko Bospora, ili studenticu koja se doselila iz Adane i živi u vjerskom dijelu u Fatihu - sve njih veže jedna stvar: bezuvjetna ljubav prema ovom gradu. Pa makar morali raditi 40 sati tjedno i za svoj rad dobivati plaću od jedva 350 eura mjesečno, oni su sretni i počašćeni, jer žive u Istanbulu!
[You must be registered and logged in to see this image.]

I ja sam se u Istanbul zaljubio na prvi pogled. Imao sam tada 19 godina i došao u njega iz poslovnih razloga, zbog rada na tadašnjem Eurosongu. Deset dana, koje sam proveo u srcu Taksima, dinamičnom centru u europskom dijelu, promijenilo je moj život, otvorilo mi oči u mnogim pogledima, dalo mi ogromnu snagu, od koje sam se hranio sljedećih nekoliko godina.
Nekad davno, isto sam to osjećao i u Sarajevu, jer je i taj grad imao specijalnu dušu i energiju kojom je zračio, dašak orijenta i multikulturalnosti. Na žalost, moj odnos prema Sarajevu je prekinut - i to ne zbog rata i nasilja, već zbog nekih Sarajlija i njihovih dekadentnih stavova, koji su mi potpuno strani. Vladala je dugo vrijeme praznina u mom srcu i u mojoj duši, jer je nedostajao kompletno prostor u kojemu bi se ona mogla napuniti, plakati i smijati se. Trebao mi je Istanbul da shvatim, da taj jedan takav prostor još uvijek za mene postoji.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pamukov Muzej nevinosti

Ne čudi me stoga nimalo da je fantastični turski pisac Orhan Pamuk dobio Nobelovu nagradu za književnost. On piše iz srca, iz dubine svoje duše i iz ljubavi prema Istanbulu. Upravo se gradi njegov „Muzej nevinosti" u ulici Dalgiç Çıkması u Beyoğluu, koji je dobio ime po autorovoj knjizi iz 2008., i njegovo otvorenje je planirano za ovo ljeto. Pamukove priče odlično reflektiraju samu bit toga grada i njegovih stanovnika. Uvijek kažem - i to ću i ovim putem ponoviti - koliko god date Istanbulu, on će vam to vratiti istom mjerom, ako ne i više.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako dođete u njega puni ljubavi, on će vam pokazati svoju najljepšu stranu, upoznat ćete romantiku koju ne možete doživjeti nigdje drugdje osim ovdje. Kakav Rim, Pariz ili Venecija?! Istanbul živi i za to mu nije potreban marketing. Jer što se ovdje najviše cijeni, to je ljudskost i životno veselje. A to je toliko lijepo, da je za mene neopisivo.
Svaki puta kada odem na Bospor, u Sultanahmet (povijesni dio grada), Peru (europsko-mondenski dio), Kadiköy (na azijskoj strani) ili čak Şişli (novije europsko naselje), osjetim ljubav i strast. Volim svaku ulicu i najradije bih zagrlio sve ljude koji njima koračaju. Podijelio bih radost s njima i poklonio im cvijeće. Kao znak iskrenih emocija.
O Istanbulu se priča i piše... Savjetujem vam da prija svoga putovanja ne kupujete nikakve turističke vodiče. Ne budite tipični Zapadnjak, prepustite se dinamici i čarima toga grada, bez ikakvih formalnih vodiča i unaprijed izanaliziranih činjenica. Otkrit ćete neke nove strane u samima sebi. Nešto, što ste nekako uvijek osjećali u sebi, ali niste shvatili o čemu se radi. Istanbul vas čeka, otvorenih ruku, srca i duše.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Esned Nezić na ulicama Istanbula,
grada koji je u njemu probudio bujicu inspiracije i pozitivne enrgije

_________________
Ne znaš da voljeti te moram. Tvoje ime stalno mi je na pameti.
Ti mi griješ dušu. Kad god pomislim na život, prvo izgovorim tvoje ime. 
Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.

(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
[Vrh] Go down
d.i.n.a.
Ezelovac
Ezelovac
d.i.n.a.


Broj postova : 192
Join date : 15.08.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 01:30

preporučam

[You must be registered and logged in to see this link.]

(izdana je i kod nas ali ne znam jel ima u pdf-u)
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 14:17

d.i.n.a. je napisao/la:
preporučam

[You must be registered and logged in to see this link.]

(izdana je i kod nas ali ne znam jel ima u pdf-u)

Ja sam ju počela čitati prije puta, međutim, nisam imala vremena maksimalno joj se posvetiti, pa sam gubila nit. Ali, svakako ću je ponovo podići, jer mislim da ću je lakše pratiti sada kada sam i sama osjetila duh Istanbula.
[Vrh] Go down
d.i.n.a.
Ezelovac
Ezelovac
d.i.n.a.


Broj postova : 192
Join date : 15.08.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 15:46

ma da, to treba polako, ne možeš progutati ko neki roman. meni stoji kraj kreveta pa paralelno sa drugim stvarima guštam u malim dozama, po par stranica. ali sigurno je prava stvar prvo otputovati, osjetiti duh grada. ..i onada kad se pročita vratiti se ponovo.... pa jopet, i jopet...
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 16:13

I ja se spremam čitati ju i nikako da počnem.

Edit: ma glavno da sam pročitala 50 nijansi sive! sram
A nije me oduševila! Eto, što mogu!

_________________
Ne znaš da voljeti te moram. Tvoje ime stalno mi je na pameti.
Ti mi griješ dušu. Kad god pomislim na život, prvo izgovorim tvoje ime. 
Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.

(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 18:04

Amra je napisao/la:
Ovo u boci ti je limunov sok. Time pošpricaš ribu u kruhu. Šteta što te bilo strah. Fino je. Hoću reći...paše s ribom.

Hvala. Meni je samo palo na pamet da je možda netko gucnuo iz ove bočice, pa sam odustala probati o čemu se radi. sram
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 18:36

Malo ću obraditi četvrtak. Taj dan smo obišli puno lokacija iz serije, ali taj dio ipak prepuštam curama, jer su stručnije nego ja.

Ujutro smo krenuli put Leventa koji je dosta udaljen od našeg lhotela, pa smo se vozili tramvajem i podzemnom. Levent je inače moderni i poslovni dio Istanbula gdje se mahom vide ovakvi neboderi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nakon čaja u "Quick" kafeu (inače lokacija iz serije),

[You must be registered and logged in to see this image.]

uputile smo se do Nišantaša čije su mi se zelene ulice vrlo svidjele.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Potom su se naše nožice uputile prema Mačka parku, a usput smo naišle na sveučilišni kampus

[You must be registered and logged in to see this image.]

i Abdulhamit Han česmu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vožnja Teleferikom iznad Mačka parka. Plastika na kabini je kao što vidite toliko izgrebana, da mi niti jedna ostala slika parka iz ptičje perspektive nije uspjela.

[You must be registered and logged in to see this image.]




Zadnja promjena: Tessa; sub 27 lis 2012, 18:57; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 18:56

Na putu do legendarne scene na Beškitaš skeli, obišli smo grandiozni Dolmabahce kojem se ne smije približiti iza užeta/ograde. U ove dvije staklene "kutije" inače stoje vojnici s mašingeverama koji se ne smiju pomaknuti niti u slučaju nuklearne katastrofe. vidiga

[You must be registered and logged in to see this image.]

Konačno stigosmo i do Bešiktaš skele koja me je posebno raznježila. :ree2:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nakon što smo namučile Turke (a i oni nas Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2829516366 ) da nam objasne koji brodić plovi do Anadolu Kavagi, konačno smo se ukrcale i krenule na našu prvu vožnju Bosporom.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Građevine uz Bospor su me oduševile. Sve odišu nekom otmjenošću.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Rumeli Hisari.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I konačno Anadolu Kavagi, malo slikovito ribarsko selo.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kafić u kojem smo popile dobru tursku kavu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Moram napomenuti da smo nakon napornoga dana još smogle snage za odlazak u kino. i ne samo to, budući da smo išle na kasno večernju projekciju, koja je zavrišla oko 12.30 ( sram ), gradski prijevoz više nije vozio, pa smo bile osuđene na skupi taksi ili opet put pod noge. Pogađajte na što smo se odlučile sram . Od Istiklala do hotela nam je pješke trebalo oko 1 vremena. Stigli u hotel oko 1.30.




[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 20:13

d.i.n.a. je napisao/la:
preporučam

[You must be registered and logged in to see this link.]

(izdana je i kod nas ali ne znam jel ima u pdf-u)


...imam je u PDF-u...ako nekome treba...

_________________
...poslije tebe ne postoji...
[Vrh] Go down
enny
Ezelovac
Ezelovac
enny


Broj postova : 160
Join date : 18.05.2012

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 23:01

Hvala do neba, sve vas Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 2784008398
Citam i kao da sam sad ponovo u Istanbulu i hodam tim ulicama :ree2:
Za kestene se slazem, lijepo izgledaju ali sirovi napola, medjutim nije me omelo da ih smazem sram
Ovi restorancici s ribom su mi super, ali sam nekako bas alergicna na miris ribe i sve sto je s njom povezano, tako da sam samo tjerala:" hajdemo odavde, hajdemo odavde" sram
Sad cu opet ispocetka pogledati sve, oohhhh taj grad se mora ponovo vidjeti

Honnycice, ako mozes staviti link za pdf :didi:

_________________
Çünkü herkes öldürür sevdiğini
Ama herkes öldürdü diye ölmez
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptysub 27 lis 2012, 23:29

enny je napisao/la:


Honnycice, ako mozes staviti link za pdf :didi:


...uspjela sam naći link... yes

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
...poslije tebe ne postoji...
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Emptyned 28 lis 2012, 00:00

Tessa je napisao/la:
Amra je napisao/la:
Ovo u boci ti je limunov sok. Time pošpricaš ribu u kruhu. Šteta što te bilo strah. Fino je. Hoću reći...paše s ribom.

Hvala. Meni je samo palo na pamet da je možda netko gucnuo iz ove bočice, pa sam odustala probati o čemu se radi. sram

Pa ne, misao ti je bila ok. Vidiš, ja se toga nisam sjetila! ljut

_________________
Ne znaš da voljeti te moram. Tvoje ime stalno mi je na pameti.
Ti mi griješ dušu. Kad god pomislim na život, prvo izgovorim tvoje ime. 
Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.

(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Putopis 10.mjesec 2012.   Putopis 10.mjesec 2012. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Putopis 10.mjesec 2012.
[Vrh] 
Stranica 3 / 40.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Special report by HATA (9. mjesec 2013.)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ezel/Actors :: S putovanja :: Special Report from Istanbul-
Forum(o)Bir: