Ezel/Actors
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ponekad ne mislim na tebe - U spomen na adan
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istanbul

Go down 
+13
Laguna
melodija
sambth
ASTERVANDER
kikule81
Maki
d.i.n.a.
Re Alone
honeybunny
Tessa
suradnica
adan
Amra
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysri 02 tra 2014, 23:44

Tessa je napisao/la:
Amra je napisao/la:
Tessa je napisao/la:
Amra je napisao/la:
...još...
"Kad su on i Anna prvi put došli u stan, kad su im svečano uručili ključeve, jedino su zamijetili prozor s pogledom na krovove Cihangira, pored džamija na Kabatasu i Findiklija, prema Bosporu prepunom brodova. U vedrom danu vidjela se Kula Leander i bujni park u Topkapiju. Prve godine sjedili su s pićem nakon posla, gledali trajekte kako plove u Aziju, i teretnjake kako prolaze kroz tjesnac. Nisu imali balkon, samo prozor, privatni ekran. "Prekrasno je, ništa nije potrebno", rekla je Anna gledajući kroz prozor. "Tko bi odavde htio otići?""

Da li je dobra ta knjiga? Isplati se pročitati?

Tek sam počela...špijunski, vrijeme radnje 2.sv.rat i nakon rata...početak mi je ok, javim ti...poglavlja se zovu: Bebek, Uskudar, Buyukada...itd...

Svakako javi. Ako je dobra, svakako bih pročitala.  reeee 

Može...glavni lik spašava židove od nacista, organizira prijevoz brodovima, na jednom takvom putu mu žena bude svjedok stradanja, svjedok stradale djece i završi u psihijatrijskoj ustanovi na Bebeku, kao biljka, a on, koliko za sad shvaćam biva upleten u nekakve političke igre...kroz sve se provlači Istanbul...
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyčet 03 tra 2014, 23:52


Fatiha Sultan Mehmet

"Ili ću ja osvojiti Istanbul ili će Istanbul osvojiti mene "
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptypet 04 tra 2014, 18:52

Zanimljivost....

Obično se politički moćnici i tajkuni pred kraj života u traganju za vječnošću okreću religiji, grade crkve, džamije i hramove da ostanu spomen vremena za buduće naraštaje. Turski predsjednik Mustafa Kemal koji je poslije smrti dobio počasni naziv Ataturk (Otac Turske) nije poput svojih velikih prethodnika u Istanbulu dao sagraditi novu bogomolju, nego je dvije godine prije nego će preseliti na ahiret dekretom naredio da se Aya Sofya, glavna džamija u Istanbulu, pretvori u muzej.
Legenda kaže da veliki Mustafa Kemal svoje zadnje dane provodio, umjesto u molitvi, ispijajući turski 'kirmizi sharap' (crno vino), upravo ono što mu je Prorok zabranio tijekom života, a obećao da će uživati poslije smrti. Zahvaljujući pametnom Ataturku tursko ministarstvo turizma danas zarađuje 12 eura od svakoga posjetitelja koji želi vidjeti prelijevanje vremenitosti u vječnost u impresivnoj nutrini Aya Sophyje. Brižni su restauratori ponovno vratili nešto od veličanstvenoga sjaja bizantskihpozlaćenih mozaika nakon što su ih surovi otomanski osvajači prekrili žbukom. Najstariji je mozaik Bogorodice s djetetom iz 9. stoljeća, jedan od najimpresivnijih mozaika svakako je čuveni 'Deesis', koji prikazuje 'Krista Kralja i Sudca' kako sjedina tronu, desno pored njega stoji njegova majka Marija, alijevo je Ivan Krstitelj. Rijetko gdje čovjek može osjetiti moć barbarizma i snagu kulture koja se ipak tiho i iz pepela vraća kao čuvateljica humanuma, kao u muzeju kojemu na lijevoj strani ulaza piše Hagia Sophia, a na desnoj Aya Sofya.

Kolumna Jure Zovko (Dnevnik.hr)
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptypet 04 tra 2014, 18:54

Plava ruža Istanbula

Moja romantička duša ostala je u Plavoj Džamiji. Poznati holivudski glumac Liam Neeson prenio je svjetskoj javnosti svoje dojmove o Istanbulu na neobičan način: na početku mu je imamov poziv na molitvu, koji je dolazio iz više od tri tisuće istanbulskih džamija užasno išao na živce, a nakon dva tjedna boravka pobudio je u njemu unutarnji glas da prijeđe na Islam. Iako Liam Neeson to nikada nije učinio, ostala je u njegovoj duši posebna slika impresivne islamske religioznosti. Vaš kolumnist je, za razliku od Liama Neesona, tijekom boravka u Plavoj džamiji osjetio kako moć sekularizma neupitno izvire iza skupocjenih hidžaba, izazovne šminke, dugih crnih haljina, visokih potpetica koje su dame nosile u prozirnim plastičnim vrećicama dok su u limbu džamije čekale da njihovi muževi okončaju popodnevni namaz. Pažnju dama nije privlačila solidna imamova hutba na engleskom jeziku, nego najnoviji modeli iPhonea 5 i atraktivne fotke koje su pokazivale zaigranoj djeci za vrijeme molitve. Moram priznati da je moju pozornost više privlačio zov izazovnih, ostavljenih ljepotica nego imamov poziv da slijedimo Proroka.

Graditelj Plave džamije sultan Ahmet I umro je mlad, godinu dana mlađi nego Novalis. Kroničari su napisali o njemu da se odao svim porocima, a neke je od njih univerzalizirao tako što je uveo u Tursku duhan kao suprerkonzum za sve građane. Zahvaljujući ovom dobričini, koji je kao maloljetnik zasjeo na tron velikih prethodnika, i danas je ostala u narodu izreka za pretjeranu odanost ovom štetnom poroku: «Puši kao Turčin», odnosno «kaoTurkinja». Znakovito je da je duhandžijaAhmet bio prvi sultan koji nije dao pobiti svoju braću kako bi nasljedstvo ostavio svojim sinovima da se bore za njega. Njegov najpoznatiji graditelj i arhitekt Mehmed Aga izgradio je, inspiriran umijećem graditelja Hagia Sophije, u vremenu od 1609. do 1616. ljepoticu otomanske arhitekture, plavi cvijet Istanbula, nedvojbeno najljepšu džamiju na svijetu. Kakve god opise pročitali u bedekerima ili u stručnoj literaturi o Plavoj džamiji, ništa ne može nadomjestiti fascinantni osjećaj prelijevanja boja ove umjetnine na istanbulskom suncu koji će te zasigurno doživjeti dok je budete promatrali iz različitih perspektiva.

Kolege u Istanbulu pričali su mi da sadašnji premijer Turske Recep Tayyip Erdogan obožava vladarsko umijeće ruskoga predsjednika Vladimira Putina i ima pretenzije, zbog reformi koje vješto provodi u postupnoj razgradnji sekularizma, postati novi Ataturk 21. stoljeća. Jedno mu nedostaje da u tome uspije. Umjereni islamist Erdogan, ako doista želi postati novi Ataturk, morao bi «Plavu ružu» Istanbula, džamiju sultana Ahmeda (Sultanahmet Camii),pretvoriti u muzej, kao što je nekoć Mustafa Kemal Ataturk pretvorio Aya Sofyju u nacionalni muzej.

Kolumna Jure Zovko (Dnevnik.hr)
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptypet 04 tra 2014, 19:04

U Istanbulu je 1. travnja počeo deveti Međunarodni festival tulipana.
Istanbul je prepun milionima procvjetalih pupoljaka, a za vrijeme trajanja festivala biti će ukupno posađeno 211 različitih vrsta tulipana.
Grad na Bosporu sav se šareni.
U Istanbulu je u 2013. godini posijano 20 milijuna tulipana, kojima je ovo prvi cvat.
Istanbulski park Emirgan uzavreo je od šarolikih tepiha satkanih od latica tulipana.
U sklopu festivala koji će trajati do kraja travnja, održati će se brojne kulturne i društvene aktivnosti.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 16:03

Sljedeći put...predlažem...ovdje...u Aşşk Kahve...Kuruçeşme...na lijepom mjestu...https://plus.google.com/+AsskKahvePlus/posts
...na kahve...ili brunch...
(Znate što je brunch?...To je u turskoj kasni doručak, užina i vole ga blagovati u društvu, zovu jedni na druge na brunch...)
[You must be registered and logged in to see this image.]

brunch u Assk kahve...u restoranima imaju odvojeno ponudu za doručak i brunch. Doručak se uglavnom služi od 8 do 11h, a brunch od 10 do 16,30h.
[You must be registered and logged in to see this image.]

A ako ćemo navečer...
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 16:17



[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 20:42

Deal!!! Može se u Aşşk kahve na brunch, pa onda šetnja - bus - šetnja uz obavezno zaustavljanje u Istinye .. i onda na večer opet Aşşk ...
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 20:51

adan je napisao/la:
Deal!!! Može se u Aşşk kahve na brunch, pa onda šetnja - bus - šetnja uz obavezno zaustavljanje u Istinye .. i onda na večer opet  Aşşk ...

Joj, čitam te i osmijeh mi se razvukao ...paaa, da mu dam....od uha do uha... ree 

Ima još sličnih, krasnih mjesta za zasjest uz Bospor pa gore na brijegu al onda bismo dane provele po birtijama... Istanbul - Page 25 2829516366 

Neyse...proučit ćemo...sad već znam.... Assk, Gunaydin ili onaj pored njega, ne mogu se sad sjetiti...e da, Serander uz Rumeli hisari, pa Dogatepe, pa malo po Etilleru...


Zadnja promjena: Amra; sub 05 tra 2014, 21:04; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 21:02

Amra je napisao/la:
adan je napisao/la:
Deal!!! Može se u Aşşk kahve na brunch, pa onda šetnja - bus - šetnja uz obavezno zaustavljanje u Istinye .. i onda na večer opet  Aşşk ...

Joj, čitam te i osmijeh mi se razvukao ...paaa, da mu dam....od uha do uha... ree 

Ima još sličnih, krasnih mjesta za zasjest uz Bospor pa gore na brijegu al onda bismo dane provele po birtijama... Istanbul - Page 25 2829516366 

Neyse...proučit ćemo...sad već znam.... Assk, Gunaydin ili onaj pored njega, ne mogu se sad sjetiti...uz Rumeli hisari, pa Dogatepe, pa malo po Etilleru...


 veselje veselje veselje veselje veselje   mashalla dobri pripremi , koga se odi ? Istanbul - Page 25 2784008398 grli
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 21:07

kikule81 je napisao/la:
Amra je napisao/la:
adan je napisao/la:
Deal!!! Može se u Aşşk kahve na brunch, pa onda šetnja - bus - šetnja uz obavezno zaustavljanje u Istinye .. i onda na večer opet  Aşşk ...

Joj, čitam te i osmijeh mi se razvukao ...paaa, da mu dam....od uha do uha... ree 

Ima još sličnih, krasnih mjesta za zasjest uz Bospor pa gore na brijegu al onda bismo dane provele po birtijama... Istanbul - Page 25 2829516366 

Neyse...proučit ćemo...sad već znam.... Assk, Gunaydin ili onaj pored njega, ne mogu se sad sjetiti...uz Rumeli hisari, pa Dogatepe, pa malo po Etilleru...


 veselje veselje veselje veselje veselje   mashalla dobri pripremi , koga se odi ? Istanbul - Page 25 2784008398 grli

A čuj, ako se ide, ide se u rujnu....valjda... moli 
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 21:09

Amra je napisao/la:
kikule81 je napisao/la:
Amra je napisao/la:
adan je napisao/la:
Deal!!! Može se u Aşşk kahve na brunch, pa onda šetnja - bus - šetnja uz obavezno zaustavljanje u Istinye .. i onda na večer opet  Aşşk ...

Joj, čitam te i osmijeh mi se razvukao ...paaa, da mu dam....od uha do uha... ree 

Ima još sličnih, krasnih mjesta za zasjest uz Bospor pa gore na brijegu al onda bismo dane provele po birtijama... Istanbul - Page 25 2829516366 

Neyse...proučit ćemo...sad već znam.... Assk, Gunaydin ili onaj pored njega, ne mogu se sad sjetiti...uz Rumeli hisari, pa Dogatepe, pa malo po Etilleru...


 veselje veselje veselje veselje veselje   mashalla dobri pripremi , koga se odi ? Istanbul - Page 25 2784008398 grli

A čuj, ako se ide, ide se u rujnu....valjda... moli 

SPREMNA  adan 
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 21:13

kikule81 je napisao/la:
Amra je napisao/la:
kikule81 je napisao/la:
Amra je napisao/la:
adan je napisao/la:
Deal!!! Može se u Aşşk kahve na brunch, pa onda šetnja - bus - šetnja uz obavezno zaustavljanje u Istinye .. i onda na večer opet  Aşşk ...

Joj, čitam te i osmijeh mi se razvukao ...paaa, da mu dam....od uha do uha... ree 

Ima još sličnih, krasnih mjesta za zasjest uz Bospor pa gore na brijegu al onda bismo dane provele po birtijama... Istanbul - Page 25 2829516366 

Neyse...proučit ćemo...sad već znam.... Assk, Gunaydin ili onaj pored njega, ne mogu se sad sjetiti...uz Rumeli hisari, pa Dogatepe, pa malo po Etilleru...


 veselje veselje veselje veselje veselje   mashalla dobri pripremi , koga se odi ? Istanbul - Page 25 2784008398 grli

A čuj, ako se ide, ide se u rujnu....valjda... moli 

SPREMNA  adan 

Rado!!! grli 
Još nisam spremna (obrada... ideš )...ali...biti ću... :didi8: 
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 21:14

Mojih 1234872359460% je u redu .... adan

Mi smo već toliko vidjele od grada, da si možemo priuštiti i te laganini , opuštene ture, sa sjedenjem i uživanjem u pogledu na ...  mmmm ... Uz zakazane teme.. popis raste...
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysub 05 tra 2014, 23:00

bleskasta bleskasta bleskasta Ahh, nadam se i ja uspješnoj obradi...po treći puta. Girls, s vama je uvijek nezaboravno.  Istanbul - Page 25 2784008398 Istanbul - Page 25 2784008398 Istanbul - Page 25 2784008398 
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyuto 08 tra 2014, 20:58

Jučer skinuta s Turistik kamere ali zaboravila postati... mmmm 
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyuto 08 tra 2014, 23:05

mmmm ... tko će to dočekati... odoh ja ranije...  smile 
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysri 09 tra 2014, 19:58

Pierre Loti

"Holy Istanbul. Your name is the most enchanting one of all names which enchants me "

(GT)

Sveti Istanbul. Vaše ime je najatraktivnije od svih imena koja me očaravaju
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptysri 09 tra 2014, 20:34

"Bog i ljudi, priroda i umjetnost ovdje su zajedno, stvorivši tako savršeno mjesto vrijedno svake posjete”.
Ovo su poznati poetski redovi slavnog pjesnika Alphonse de Lamartine...ja bih na njegov citat dodala: ...ma koliko ih bilo...
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyčet 10 tra 2014, 21:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyčet 10 tra 2014, 21:54

Amričak , super su, jesu tvoje?

I mi smo znale izabrati.

[You must be registered and logged in to see this link.]

I još dodatak

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyčet 10 tra 2014, 22:24

adan je napisao/la:
Amričak , super su, jesu tvoje?

I mi smo znale izabrati.

[You must be registered and logged in to see this link.]

I još dodatak

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ma ne, kakvi moje...pronašla...

[Vrh] Go down
desigualm
Ezelovac
Ezelovac



Broj postova : 218
Join date : 25.12.2013
Lokacija : na obali mora

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyčet 10 tra 2014, 22:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
desigualm
Ezelovac
Ezelovac



Broj postova : 218
Join date : 25.12.2013
Lokacija : na obali mora

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyčet 10 tra 2014, 22:43

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hajdarpasa
[Vrh] Go down
desigualm
Ezelovac
Ezelovac



Broj postova : 218
Join date : 25.12.2013
Lokacija : na obali mora

Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Emptyčet 10 tra 2014, 23:06

april 2014-Chilai Bebek
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sariyer
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istanbul - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Istanbul   Istanbul - Page 25 Empty

[Vrh] Go down
 
Istanbul
[Vrh] 
Stranica 25 / 40.Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Istanbul
» Putopis 10.mjesec 2012.
» H R T A live from Istanbul
» Ezel - mjesta radnje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ezel/Actors :: S putovanja :: Mjesta radnje-
Forum(o)Bir: