Ezel/Actors
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ponekad ne mislim na tebe - U spomen na adan
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Uzun Hikaye

Go down 
+4
The Queen
adan
Re Alone
honeybunny
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 08:43

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 08:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 09:03

Ova e mestoto kade se odrza premierata na 10 oktomvri 2012 vo 20 casot. KOngresniot centar se naogja po tecenieto na Zlatniot rog, doaga sproti Ejup samo od drugata strana na Zlatniot rog.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 11:45

Bravo Kikule!

Puno ti hvala što si s nama podijelila slike !

[You must be registered and logged in to see this image.]

Extra su! [You must be registered and logged in to see this image.]



edit: adančice! Gdje ti je stari avatar!!? [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 12:05

Mnogu mi e milo shto sum tuka so Vas super ste.
Ajde da zborime za nashiot sheker – lokum Keno.
Koga vekje gi staviv fotografiite dojde redot da Vi pisham nekoi detail :aha1: .
Redno e da pocnam od pocetok.
Eve kako stignavme na premierata, aktivnostite gi pocnavme maj ili juni ne se sekjavam tocno i nie kako i Vie se obrativme do reziserot i nekoi drugi lugje no ne dobivme odgovor, pa zatoa se obrativme i do nashi prijateli vo Istanbul da vidat shto mozat da napravat i dali moze da pomognat da moze da bideme gosti na premierata i na nasha srekja ni se posrekji, gi pobaraa nashite podatoci i vednash bevme staveni na listata na gosti. Datumot za nashata poseta na Istanbul go tempiravme so premierata nacelno prvo beshe zakazana za na 19 oktomvri, no poradi drugi aktivnosti istata beshe prezakazana za na 10 oktomvri ( ova e zap red premierata ) i 12 oktomvri za vo kino salite.
I taka nie na 7 oktomvri stignavme vo Istanbul, ne ni beshe prv pat taka da ovoj pat se smestivme vo Ortakoy I da Vi kazam go napravivme vistinskiot izbor yes cok cok cok guzel i cok merak beshe se.
Kje preminam na premierata za da ne Ve gusham sega so detail za Istanbul, a ima I druga grupa pa tamu kje spodeluvame vpecatoci od Istanbul.

Premierata se odrza vo Haliç Kongre Merkezi centarot, a istiot se naogja po tecenieto na Zlatniot rog vleguva vo Beyoglu (opshtina li e shto li e ne znam ), doaga sproti Ejup samo od drugata strana na Zlatniot rog.
Centarot beshe preubav i normalno obezbeden dosta dobro. I eve ne nas na crveniot tepih. Iskreno da kazam koga stignavme tamu se mi beshe kako son, nemozev da poveruvam kade se naogjam. Bidejki dojdovme porano imavme vreme dobro da razgledame se, a i da se smestime na dobro mesto kade shto kje mozeme da gledame se. Vleguvame vnatre shinite se pod nashite noze od desna strana nashiot sheker na baner i vagonot, vikame ova e dobro mesto za edna fotografija za spomen, iako kako shto napomnav jas ne se zadovoluvam so fotografija od baner. Se islikavme sekade, pa vlegovme vo foajeto se dobro organizirano na vrata ne posluzija so pijacka i se smestivme prvo na terasata, uh kakov impresiven pogled na Zlatniot rog, Pier Lotti, Ejup sultan Dzamijata odlicno. Vekje pocnaa da pristignuvaat gostite megju prvite pristigna Tuncel Kurtiz ( vujko Ramiz ), ovoj covek me voodushevi so svoeto poznavanje na angliskiot jazik za sekoja pofalba e toa shto e 77 godishen a tolku dobro go znae jazikot za razlkika od negovite pomladii kolegi, inaku poteknuva od Saraevo, a negovata sopruga e so poteklo od Skopje, so nego navistina imavme mnogu prijaten razgovor recisi 15 minuti. I eve ni doagja novo drushtvo ni se pridruzuva Barış Falay ( Kapetan Ali ili Ali Kleshta) ne prestavija na nego i go imate ovoj moment citiram “ cekaj znam kako me vikaat vo Makedonija Ali – kleshta “ , nema potreba da Vi kazuvam kolku se prijatni I druzeljubivi sekoj koga kje slushneshe deka sme od Makedonija doagjashe da ni napravi muabet, se razbira i nashite prijatelki koi ne prestavija na site imaa golem udel vo se i za toa mnogu sme blagodarni bidejki bez niv nishto nemashe da bide kako shto beshe. Vekje okolu 19.55 casot ni kazaa deka vekje treba da vlezime vo salata. Vleguvame I se smestivme centralna loza, prvite tri reda za akterite od filmot vednash pozzadi niv nie I eve se gasat svetlata na platnoto gledame koj doagja I ostanuvash bez zdiv Kenan nesvjest1 uh uh ja drzam drugarka mi za da svatam deka ova e vistina, vleguvaat vo salata I vednash go osekjash negoviot parfem (Bulgari Aqua Pour Homme) shto odgovara za maz kako nego i uh eve go gledame na tri reda pred nas mu go slusham glasot I dishenjeto leleeeeeeeee. Se smestija I vednash pocna proekcijata na filmot jas prvite 15 minuti ne gledav vo filmot bev hipnotizirana od nego hahahahahaha. Go gledame filmot I mi se sluci ova na sred film mi se isgubi prstenot I pocnav da se zezam hahahah Cinderella story part 2 ajde moze nashiot princ kje go najde prstenot hahahah hony2 . Dodeka traeshe filmot nekade na pola izlegoa od sala I mene srce mi zastana si vikam ne e valjda deka si otide, no ne davaa intervjua za nekoi televizii (zoshto million gi ima vo Turcija i jasno beshe deka nema da uspee na site da im dade za vreme na koktelot) uh eve se vrati olesnuvanje :srami: . Inaku dodeka traeshe proekcijata celo vreme gi gushkashe decata shto mu glumat sinovi vo filmot, znaci toj negov odnos so niv me voodushevi mnogu ama mnogu gi podrzuva mladite akteri shto e stvarno za pofalba. Po zavrshuvanje na proekcijata gromoglasen aplauz nie na nego a on se svrte kon drugite akteri im im aplaudirashe na niv srećko1 I posle sleduvaa cestitkite I izlegovme vo foajeto, on se brzashe za na press I nastana takva meshanica, no normalno tuka bea nashite brilijantni prijatelki koi dotrcaa do nego za da ne prestavat I normalno sleduva voodushevuvanje od negova strana, nasmevka, rakuvanje , a eve doagja i Tugce Kazaz ( koga slushna deka sme od Makedonija se iznenadi zoshto ona denta pristigna od Skopje, a narediot den se vrakjashe vo Bitola kade shto snimaa ) inaku ona go barashe za da odat na press i zastaaana Vie od Makedonija ste i normalno na Makedonski sleduva ZDRAVO, a Keno na ova se smeshkashe a jas srećko1 , napravivme kurtoazen muabet i sleduva slikanjeto, jas zastanav prvo do akterkata I ona se trgna mi vika ne ti kje zastanesh da se slikash do nego a jas do tebe uh uh uh kje se onesvestev od radost. Sleduvashe press konferencijata nie izlegovme povtorno na terasata zoshto Kenan e strastven pushac znaeme deka kje se pojavi tuka, vo megjuvreme se zapoznavme so znani I neznani junaci ( no vo Turcija mnogu poznati zvezdi, se iznaslikavme). I zavrshi presot eve go Kenan na terasata I normalno napad za intervjua so nego se prazbira prethodno zakazani . Jas za toa vreme go slikav od sekoj agol :), pa se slikav so nekoi akteri pa red muabeti so niv I pocnav da se nerviram zoshto da nemam slika so nego sama, bidejki ne sakav da gi maltretiuram prijatelkite imav vtoro reshenie da I kazam na Tugce ona da mi sredi I ja zdogleduvam nea do nego I otidov ( za toa voopshto ne mi bese sram, ne sakav dam u odam licno zoshto toa mi e malku glupavo na takov nastan) otidov kaj nea I I rekov mi treba tvoja pomosh jas moram da se slikam ushte ednash so nego I normalno ona go vikna I ona ne slikashe srce eeeeeeeeeee. Ostatokot od koktelot on cello vreme davashe intervjua I vekje pocnaa lugjeto da si odat, na izleguvanje ni dadoa CD so muzikata od filmot koja mi e HIT i me potsekja na mnogu ubavi momenti bidejki cello vreme taa muzika odeshe vo pozadina dodeka bevme vo foajeto .
Ete drushtvo toa e mojata najubava prikazna, ako ve interesira ushte neshto slobodno pishete spremna sum se da spodelam so Vas.

:kmf7:
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 12:28

Re Alone je napisao/la:
Bravo Kikule!

Puno ti hvala što si s nama podijelila slike !

[You must be registered and logged in to see this image.]

Extra su! [You must be registered and logged in to see this image.]



edit: adančice! Gdje ti je stari avatar!!? [You must be registered and logged in to see this image.]

Zadovolstvoto e i moe veruvajte :) Uzun Hikaye - Page 4 2784008398
[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 12:32

kikule81 je napisao/la:
... Vekje okolu 19.55 casot ni kazaa deka vekje treba da vlezime vo salata. Vleguvame I se smestivme centralna loza, prvite tri reda za akterite od filmot vednash pozzadi niv nie I eve se gasat svetlata na platnoto gledame koj doagja I ostanuvash bez zdiv Kenan nesvjest1 uh uh ja drzam drugarka mi za da svatam deka ova e vistina, vleguvaat vo salata I vednash go osekjash negoviot parfem (Bulgari Aqua Pour Homme) shto odgovara za maz kako nego i uh eve go gledame na tri reda pred nas mu go slusham glasot I dishenjeto leleeeeeeeee. Se smestija I vednash pocna proekcijata na filmot jas prvite 15 minuti ne gledav vo filmot bev hipnotizirana od nego hahahahahaha.

... I posle sleduvaa cestitkite I izlegovme vo foajeto, on se brzashe za na press I nastana takva meshanica, no normalno tuka bea nashite brilijantni prijatelki koi dotrcaa do nego za da ne prestavat I normalno sleduva voodushevuvanje od negova strana, nasmevka, rakuvanje , a eve doagja i Tugce Kazaz ( koga slushna deka sme od Makedonija se iznenadi zoshto ona denta pristigna od Skopje, a narediot den se vrakjashe vo Bitola kade shto snimaa ) inaku ona go barashe za da odat na press i zastaaana Vie od Makedonija ste i normalno na Makedonski sleduva ZDRAVO, a Keno na ova se smeshkashe a jas srećko1 , napravivme kurtoazen muabet i sleduva slikanjeto, jas zastanav prvo do akterkata I ona se trgna mi vika ne ti kje zastanesh da se slikash do nego a jas do tebe uh uh uh kje se onesvestev od radost.

... I pocnav da se nerviram zoshto da nemam slika so nego sama, bidejki ne sakav da gi maltretiuram prijatelkite imav vtoro reshenie da I kazam na Tugce ona da mi sredi I ja zdogleduvam nea do nego I otidov ( za toa voopshto ne mi bese sram, ne sakav dam u odam licno zoshto toa mi e malku glupavo na takov nastan) otidov kaj nea I I rekov mi treba tvoja pomosh jas moram da se slikam ushte ednash so nego I normalno ona go vikna I ona ne slikashe srce eeeeeeeeeee.

Kako si ostala na nogama?? :kmf12:

Predobro!
Bravo za organizaciju, tvoje prijateljice... Bravo za Tugce! Ko bi rekao...

Čula si kako diše... bila si toliko blizu... Rukovanje... Osmijeh...

nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1

Jel te pogledao direkt u oči? Uzun Hikaye - Page 4 2991427495 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612


[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 13:25



Avatar je u pričuvi, malo eksperimentiram..ali mi se čini da se već večeras vraća... Uzun Hikaye - Page 4 2829516366
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 14:36


Kikule, hvala, hvala što si s nama podijelila svoje iskustvo i fotke. Uzun Hikaye - Page 4 2784008398

Svaka ti čast što si ostala na nogama, ja milsilm da bi me grecali s poda. nesvjest1

Još ne mogu vjerovati da si uspjela Uzun Hikaye - Page 4 3698614618 .

[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 14:43

kikule81 je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.]

E nek si ga ti nama izgrlila, nije isto kao da smo mi ljuti ...

... ali bar je jedna 'od nas' uspjela yes
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 14:47

Re Alone je napisao/la:
kikule81 je napisao/la:
... Vekje okolu 19.55 casot ni kazaa deka vekje treba da vlezime vo salata. Vleguvame I se smestivme centralna loza, prvite tri reda za akterite od filmot vednash pozzadi niv nie I eve se gasat svetlata na platnoto gledame koj doagja I ostanuvash bez zdiv Kenan nesvjest1 uh uh ja drzam drugarka mi za da svatam deka ova e vistina, vleguvaat vo salata I vednash go osekjash negoviot parfem (Bulgari Aqua Pour Homme) shto odgovara za maz kako nego i uh eve go gledame na tri reda pred nas mu go slusham glasot I dishenjeto leleeeeeeeee. Se smestija I vednash pocna proekcijata na filmot jas prvite 15 minuti ne gledav vo filmot bev hipnotizirana od nego hahahahahaha.

... I posle sleduvaa cestitkite I izlegovme vo foajeto, on se brzashe za na press I nastana takva meshanica, no normalno tuka bea nashite brilijantni prijatelki koi dotrcaa do nego za da ne prestavat I normalno sleduva voodushevuvanje od negova strana, nasmevka, rakuvanje , a eve doagja i Tugce Kazaz ( koga slushna deka sme od Makedonija se iznenadi zoshto ona denta pristigna od Skopje, a narediot den se vrakjashe vo Bitola kade shto snimaa ) inaku ona go barashe za da odat na press i zastaaana Vie od Makedonija ste i normalno na Makedonski sleduva ZDRAVO, a Keno na ova se smeshkashe a jas srećko1 , napravivme kurtoazen muabet i sleduva slikanjeto, jas zastanav prvo do akterkata I ona se trgna mi vika ne ti kje zastanesh da se slikash do nego a jas do tebe uh uh uh kje se onesvestev od radost.

... I pocnav da se nerviram zoshto da nemam slika so nego sama, bidejki ne sakav da gi maltretiuram prijatelkite imav vtoro reshenie da I kazam na Tugce ona da mi sredi I ja zdogleduvam nea do nego I otidov ( za toa voopshto ne mi bese sram, ne sakav dam u odam licno zoshto toa mi e malku glupavo na takov nastan) otidov kaj nea I I rekov mi treba tvoja pomosh jas moram da se slikam ushte ednash so nego I normalno ona go vikna I ona ne slikashe srce eeeeeeeeeee.

Kako si ostala na nogama?? :kmf12:

Predobro!
Bravo za organizaciju, tvoje prijateljice... Bravo za Tugce! Ko bi rekao...

Čula si kako diše... bila si toliko blizu... Rukovanje... Osmijeh...

nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1

Jel te pogledao direkt u oči? Uzun Hikaye - Page 4 2991427495 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612




Pravo vo oci te gleda koga se pozdravuva pa i mi se nasmevna :) i toa seushte me drzi i me odrzuva vo zivot hahahahaha :)
[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 14:51

kikule81 je napisao/la:
Re Alone je napisao/la:

Kako si ostala na nogama?? :kmf12:

Predobro!
Bravo za organizaciju, tvoje prijateljice... Bravo za Tugce! Ko bi rekao...

Čula si kako diše... bila si toliko blizu... Rukovanje... Osmijeh...

nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1

Jel te pogledao direkt u oči? Uzun Hikaye - Page 4 2991427495 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612


Pravo vo oci te gleda koga se pozdravuva pa i mi se nasmevna :) i toa seushte me drzi i me odrzuva vo zivot hahahahaha :)

Uzun Hikaye - Page 4 1430956612 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 14:56

Re Alone je napisao/la:
kikule81 je napisao/la:
Re Alone je napisao/la:

Kako si ostala na nogama?? :kmf12:

Predobro!
Bravo za organizaciju, tvoje prijateljice... Bravo za Tugce! Ko bi rekao...

Čula si kako diše... bila si toliko blizu... Rukovanje... Osmijeh...

nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1

Jel te pogledao direkt u oči? Uzun Hikaye - Page 4 2991427495 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612


Pravo vo oci te gleda koga se pozdravuva pa i mi se nasmevna :) i toa seushte me drzi i me odrzuva vo zivot hahahahaha :)

Uzun Hikaye - Page 4 1430956612 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612

Jas sum mnogu prizemna i izdrzav nekako, no ne mi se veruvashe deka e pred mene i ne mi se veruvashe shto se slucuva deka se beshe brzo i nema vreme za pagjanje vo nesvest Uzun Hikaye - Page 4 1430956612 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612 Uzun Hikaye - Page 4 1430956612
[Vrh] Go down
Tessa
Moderator
Moderator
Tessa


Broj postova : 2650
Join date : 25.05.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 15:04


Direkt samo za tebe? nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1
[Vrh] Go down
Leona
Ezelovac
Ezelovac
Leona


Broj postova : 750
Join date : 22.09.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 15:07

kikule81 je napisao/la:

Pravo vo oci te gleda koga se pozdravuva pa i mi se nasmevna[/b] :) i toa seushte me drzi i me odrzuva vo zivot hahahahaha :)

Evo i ja cu... nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1
Mislim,nemam trenutno pametniji komentar..
Hvala Kikule,na iscrpnom izvestaju i slicicama .. Uzun Hikaye - Page 4 2784008398
Ti si jedna srecnica..
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 15:21

Leona je napisao/la:
kikule81 je napisao/la:

Pravo vo oci te gleda koga se pozdravuva pa i mi se nasmevna[/b] :) i toa seushte me drzi i me odrzuva vo zivot hahahahaha :)

Evo i ja cu... nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1
Mislim,nemam trenutno pametniji komentar..
Hvala Kikule,na iscrpnom izvestaju i slicicama .. Uzun Hikaye - Page 4 2784008398
Ti si jedna srecnica..

Devojki jas iskreno i od srce Vi posakuvam da go doziveete ova shto go doziveav jas i sum so Vas vo se :). Stvarno ne mi e jasno zoshto akter kako Kenan nema dobra WEB strana ili FUN CLUB kade shto fanovite kje mozat da se obrakjaat so predlozi, mislenja i idei. No moze da smislime neshto takvo eve nie da mu rabotime hahahahahahaha .
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 16:10

kikule81 je napisao/la:


Pravo vo oci te gleda koga se pozdravuva pa i mi se nasmevna[/b] :) i toa seushte me drzi i me odrzuva vo zivot hahahahaha


... ah..oh..uh.. ne znam kako bi ja to preživjela... mene nebi mogli otjerati, bit će??!! oblizuje

.. po običaju, bila bi euforična i puno bi pričala, pa bi brzo on kazao .. Uzun Hikaye - Page 4 2487914298
..

.. ti bi mu bila PR???..

..ja bi mu ponudila ..[You must be registered and logged in to see this image.] i [You must be registered and logged in to see this image.]

.. i svakako [You must be registered and logged in to see this image.] i [You must be registered and logged in to see this image.] ... meni bi i to bilo dosta!!

A onda , s vremenom..kako ljubav ide kroz želudac .. slijedom toga ... safatati
[Vrh] Go down
honeybunny
Admin
Admin
honeybunny


Broj postova : 4707
Join date : 17.05.2012
Age : 44

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 16:51

kikule81 je napisao/la:
Mnogu mi e milo shto sum tuka so Vas super ste.
Ajde da zborime za nashiot sheker – lokum Keno.
Koga vekje gi staviv fotografiite dojde redot da Vi pisham nekoi detail :aha1: .
Redno e da pocnam od pocetok.
Eve kako stignavme na premierata, aktivnostite gi pocnavme maj ili juni ne se sekjavam tocno i nie kako i Vie se obrativme do reziserot i nekoi drugi lugje no ne dobivme odgovor, pa zatoa se obrativme i do nashi prijateli vo Istanbul da vidat shto mozat da napravat i dali moze da pomognat da moze da bideme gosti na premierata i na nasha srekja ni se posrekji, gi pobaraa nashite podatoci i vednash bevme staveni na listata na gosti. Datumot za nashata poseta na Istanbul go tempiravme so premierata nacelno prvo beshe zakazana za na 19 oktomvri, no poradi drugi aktivnosti istata beshe prezakazana za na 10 oktomvri ( ova e zap red premierata ) i 12 oktomvri za vo kino salite.
I taka nie na 7 oktomvri stignavme vo Istanbul, ne ni beshe prv pat taka da ovoj pat se smestivme vo Ortakoy I da Vi kazam go napravivme vistinskiot izbor yes cok cok cok guzel i cok merak beshe se.
Kje preminam na premierata za da ne Ve gusham sega so detail za Istanbul, a ima I druga grupa pa tamu kje spodeluvame vpecatoci od Istanbul.

Premierata se odrza vo Haliç Kongre Merkezi centarot, a istiot se naogja po tecenieto na Zlatniot rog vleguva vo Beyoglu (opshtina li e shto li e ne znam ), doaga sproti Ejup samo od drugata strana na Zlatniot rog.
Centarot beshe preubav i normalno obezbeden dosta dobro. I eve ne nas na crveniot tepih. Iskreno da kazam koga stignavme tamu se mi beshe kako son, nemozev da poveruvam kade se naogjam. Bidejki dojdovme porano imavme vreme dobro da razgledame se, a i da se smestime na dobro mesto kade shto kje mozeme da gledame se. Vleguvame vnatre shinite se pod nashite noze od desna strana nashiot sheker na baner i vagonot, vikame ova e dobro mesto za edna fotografija za spomen, iako kako shto napomnav jas ne se zadovoluvam so fotografija od baner. Se islikavme sekade, pa vlegovme vo foajeto se dobro organizirano na vrata ne posluzija so pijacka i se smestivme prvo na terasata, uh kakov impresiven pogled na Zlatniot rog, Pier Lotti, Ejup sultan Dzamijata odlicno. Vekje pocnaa da pristignuvaat gostite megju prvite pristigna Tuncel Kurtiz ( vujko Ramiz ), ovoj covek me voodushevi so svoeto poznavanje na angliskiot jazik za sekoja pofalba e toa shto e 77 godishen a tolku dobro go znae jazikot za razlkika od negovite pomladii kolegi, inaku poteknuva od Saraevo, a negovata sopruga e so poteklo od Skopje, so nego navistina imavme mnogu prijaten razgovor recisi 15 minuti. I eve ni doagja novo drushtvo ni se pridruzuva Barış Falay ( Kapetan Ali ili Ali Kleshta) ne prestavija na nego i go imate ovoj moment citiram “ cekaj znam kako me vikaat vo Makedonija Ali – kleshta “ , nema potreba da Vi kazuvam kolku se prijatni I druzeljubivi sekoj koga kje slushneshe deka sme od Makedonija doagjashe da ni napravi muabet, se razbira i nashite prijatelki koi ne prestavija na site imaa golem udel vo se i za toa mnogu sme blagodarni bidejki bez niv nishto nemashe da bide kako shto beshe. Vekje okolu 19.55 casot ni kazaa deka vekje treba da vlezime vo salata. Vleguvame I se smestivme centralna loza, prvite tri reda za akterite od filmot vednash pozzadi niv nie I eve se gasat svetlata na platnoto gledame koj doagja I ostanuvash bez zdiv Kenan nesvjest1 uh uh ja drzam drugarka mi za da svatam deka ova e vistina, vleguvaat vo salata I vednash go osekjash negoviot parfem (Bulgari Aqua Pour Homme) shto odgovara za maz kako nego i uh eve go gledame na tri reda pred nas mu go slusham glasot I dishenjeto leleeeeeeeee. Se smestija I vednash pocna proekcijata na filmot jas prvite 15 minuti ne gledav vo filmot bev hipnotizirana od nego hahahahahaha. Go gledame filmot I mi se sluci ova na sred film mi se isgubi prstenot I pocnav da se zezam hahahah Cinderella story part 2 ajde moze nashiot princ kje go najde prstenot hahahah hony2 . Dodeka traeshe filmot nekade na pola izlegoa od sala I mene srce mi zastana si vikam ne e valjda deka si otide, no ne davaa intervjua za nekoi televizii (zoshto million gi ima vo Turcija i jasno beshe deka nema da uspee na site da im dade za vreme na koktelot) uh eve se vrati olesnuvanje :srami: . Inaku dodeka traeshe proekcijata celo vreme gi gushkashe decata shto mu glumat sinovi vo filmot, znaci toj negov odnos so niv me voodushevi mnogu ama mnogu gi podrzuva mladite akteri shto e stvarno za pofalba. Po zavrshuvanje na proekcijata gromoglasen aplauz nie na nego a on se svrte kon drugite akteri im im aplaudirashe na niv srećko1 I posle sleduvaa cestitkite I izlegovme vo foajeto, on se brzashe za na press I nastana takva meshanica, no normalno tuka bea nashite brilijantni prijatelki koi dotrcaa do nego za da ne prestavat I normalno sleduva voodushevuvanje od negova strana, nasmevka, rakuvanje , a eve doagja i Tugce Kazaz ( koga slushna deka sme od Makedonija se iznenadi zoshto ona denta pristigna od Skopje, a narediot den se vrakjashe vo Bitola kade shto snimaa ) inaku ona go barashe za da odat na press i zastaaana Vie od Makedonija ste i normalno na Makedonski sleduva ZDRAVO, a Keno na ova se smeshkashe a jas srećko1 , napravivme kurtoazen muabet i sleduva slikanjeto, jas zastanav prvo do akterkata I ona se trgna mi vika ne ti kje zastanesh da se slikash do nego a jas do tebe uh uh uh kje se onesvestev od radost. Sleduvashe press konferencijata nie izlegovme povtorno na terasata zoshto Kenan e strastven pushac znaeme deka kje se pojavi tuka, vo megjuvreme se zapoznavme so znani I neznani junaci ( no vo Turcija mnogu poznati zvezdi, se iznaslikavme). I zavrshi presot eve go Kenan na terasata I normalno napad za intervjua so nego se prazbira prethodno zakazani . Jas za toa vreme go slikav od sekoj agol :), pa se slikav so nekoi akteri pa red muabeti so niv I pocnav da se nerviram zoshto da nemam slika so nego sama, bidejki ne sakav da gi maltretiuram prijatelkite imav vtoro reshenie da I kazam na Tugce ona da mi sredi I ja zdogleduvam nea do nego I otidov ( za toa voopshto ne mi bese sram, ne sakav dam u odam licno zoshto toa mi e malku glupavo na takov nastan) otidov kaj nea I I rekov mi treba tvoja pomosh jas moram da se slikam ushte ednash so nego I normalno ona go vikna I ona ne slikashe srce eeeeeeeeeee. Ostatokot od koktelot on cello vreme davashe intervjua I vekje pocnaa lugjeto da si odat, na izleguvanje ni dadoa CD so muzikata od filmot koja mi e HIT i me potsekja na mnogu ubavi momenti bidejki cello vreme taa muzika odeshe vo pozadina dodeka bevme vo foajeto .
Ete drushtvo toa e mojata najubava prikazna, ako ve interesira ushte neshto slobodno pishete spremna sum se da spodelam so Vas.

:kmf7:

kikule81


...hvala što si podijelila s nama svoje dojmove...

...moram priznati da ti zavidim...
...ali...možda...jednom...
...možda doživim istu radost...

...nego...htjela sam te pitati kakvi su tvoji dojmovi o samom filmu?

...meni nekako nije legla ni sama priča...a realizacija filma i gluma našeg Ljepotančića blijedi su mi i za zaborav...
...ne mislim da je ideja filma loša...ali nekako mi je sve ispalo loše...
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 21:49

kikule81 je napisao/la:
Ova e mestoto kade se odrza premierata na 10 oktomvri 2012 vo 20 casot. KOngresniot centar se naogja po tecenieto na Zlatniot rog, doaga sproti Ejup samo od drugata strana na Zlatniot rog.

[You must be registered and logged in to see this link.]


To je onda ovo.....(slikala na putu za Pierre Lotti....)... yes
[You must be registered and logged in to see this image.]

Edit:

Naravno...da se i ja pridružim.... nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1
Glas...zamisli...samo čuti onaj glas uživo..... nesvjest1
Al razumijem zašto se Kike nije zanesvjestila....držao ju je andrenalin...krv joj je jako kolala žilama i nije imala vremena.....
Ma baš kako Kike kaže:...........Leleeeeeeee
[Vrh] Go down
adan
Admin
Admin
adan


Broj postova : 12266
Join date : 17.05.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 22:02

Amra je napisao/la:


To je onda ovo.....(slikala iz Pierre Lottija....)... yes

[You must be registered and logged in to see this link.]

Koja smo mi ekipa!!!!

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptysri 31 lis 2012, 22:09

Amra je napisao/la:
kikule81 je napisao/la:
Ova e mestoto kade se odrza premierata na 10 oktomvri 2012 vo 20 casot. KOngresniot centar se naogja po tecenieto na Zlatniot rog, doaga sproti Ejup samo od drugata strana na Zlatniot rog.

[You must be registered and logged in to see this link.]


To je onda ovo.....(slikala na putu za Pierre Lotti....)... yes
[You must be registered and logged in to see this link.]

Edit:

Naravno...da se i ja pridružim.... nesvjest1 nesvjest1 nesvjest1
Glas...zamisli...samo čuti onaj glas uživo..... nesvjest1
Al razumijem zašto se Kike nije zanesvjestila....držao ju je andrenalin...krv joj je jako kolala žilama i nije imala vremena.....
Ma baš kako Kike kaže:...........Leleeeeeeee

Kakav tim za još jedan obilazak!!!

yes

Ali se ne bi vratile bez plena! Ne, ne ... nene
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptyčet 01 stu 2012, 07:07

adan je napisao/la:
kikule81 je napisao/la:


Pravo vo oci te gleda koga se pozdravuva pa i mi se nasmevna[/b] :) i toa seushte me drzi i me odrzuva vo zivot hahahahaha


... ah..oh..uh.. ne znam kako bi ja to preživjela... mene nebi mogli otjerati, bit će??!! oblizuje

.. po običaju, bila bi euforična i puno bi pričala, pa bi brzo on kazao .. Uzun Hikaye - Page 4 2487914298
..

.. ti bi mu bila PR???..

..ja bi mu ponudila ..[You must be registered and logged in to see this image.] i [You must be registered and logged in to see this image.]

.. i svakako [You must be registered and logged in to see this image.] i [You must be registered and logged in to see this image.] ... meni bi i to bilo dosta!!

A onda , s vremenom..kako ljubav ide kroz želudac .. slijedom toga ... safatati

PR hahahaha da da da :kmf12: :ilove: se bi mu bila pokraj PR :kmf12:

na nego kje ostavam da mi gi napishe rabotnite obvrski :kmf12:
[Vrh] Go down
kikule81
Ezelovac
Ezelovac
kikule81


Broj postova : 1775
Join date : 30.10.2012

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptyčet 01 stu 2012, 07:32

honeybunny je napisao/la:
kikule81

...hvala što si podijelila s nama svoje dojmove...

...moram priznati da ti zavidim...
...ali...možda...jednom...
...možda doživim istu radost...

...nego...htjela sam te pitati kakvi su tvoji dojmovi o samom filmu?

...meni nekako nije legla ni sama priča...a realizacija filma i gluma našeg Ljepotančića blijedi su mi i za zaborav...
...ne mislim da je ideja filma loša...ali nekako mi je sve ispalo loše...

:) Filmot mene mi se dopadna, vprocem jas iskreno sakam vakvi semejni drami, no sekogash ima no ne mi se dopadna glumata i bojata na glasot na Tugce, obicno Kenan uspeva da go izvlece najdobroto od akterkite shto glumat so nego ( go kazuvam ova zoshto mene Berguzar vo 1001 nokj voopshto ne mi se dopagjashe kako glumi, a do sega vo Karadayi e sovrshena ) e ova beshe neshto bledo i suvo Uzun Hikaye - Page 4 1245697846 deka ako imashe druga akterka pokraj nego moze filmot da bide ushte podbar, no moze i zamislata na reziserot bila takva. E sega vo filmot imashe lokalni zezancii koi nie ne gi razbiravme, pretpostavuvam i Vie koga go gledavte go vidovte toa, cela sala se smee, a nie bledo gledame , pa pozadi nas shto sedeshe eden decko tolku zarazno se smeeshe i od srce shto nie iako ne razbiravme shto e fintata slushajki go nego se padnavme od smeenje. Muzikata me voodushevi, scenata koga se vati on bez Tugce kaj Mustafa i koga placat zaedno i go galat kaputot na Tugce, mi go stopi srceto, mnogu dobra scena i mnogu dobro izglumena i od nego i od detenceto. Isto taka mi se dopadna mnogu scenata so balonot i so laticite od rozi :) .Se na se pozitivni kritiki imam za filmot, zoshto sum gledala filmovi na turska produkcija kade go gledash filmot ( ti fali zaplet zoshto ushte ne se razvila prikaznata ) i op kraj, i ostanuvash bez zborovi. Zatoa smetam deka ova e kompletno odraboteno. Inaku isto taka stajlingot na Mustafa koga e adolescent tolku mi beshe smeshen :) :) :), ne znam za Vas. A glumata na Kenan, znam i zoshto ne Vi se dopadnala ( ovaa prikazna ne go bara toa shto Kenan moze da go pokaze kako akter) i toa e mnogu jasno, zoshto likot na Ali se slozuvam deka moze da go odglumi i nekoj akter od vtora klasa, no togash ni filmot nemashe da e toa shto e :kmf12: :kmf12: :kmf12:
[Vrh] Go down
Amra
Moderator
Moderator
Amra


Broj postova : 9846
Join date : 18.05.2012
Lokacija : Istiyorum....Istanbul, grad duše i života.

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptyčet 01 stu 2012, 14:13

Moj filmić...čisti amaterizam...još gore...sve se trese...al stavljam ga jer se na njemu vidi kongresni centar (od 0:05 do 0:13 i 0:26 do 0:31) i vidi se gdje se nalazi na Zlatnom rogu... kava

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Re Alone
Moderator
Moderator
Re Alone


Broj postova : 2306
Join date : 21.05.2012
Lokacija : Montenegro

Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Emptyčet 01 stu 2012, 18:59

Amra je napisao/la:
Moj filmić...čisti amaterizam...još gore...sve se trese...al stavljam ga jer se na njemu vidi kongresni centar (od 0:05 do 0:13 i 0:26 do 0:31) i vidi se gdje se nalazi na Zlatnom rogu... kava

[You must be registered and logged in to see this link.]

Amrice imaš jako dobru kameru. I snimak je dobar samo si se trebala redom fokusirati i laganije je pomjerati.

Oh kako bi nam jedna ovakva kamerica dobrodošla za fiksiranje u jednoj Cihangirskoj uličici...! yes
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uzun Hikaye - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Uzun Hikaye   Uzun Hikaye - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Uzun Hikaye
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Uzun Hikaye

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ezel/Actors :: S putovanja :: Special Report from Istanbul-
Forum(o)Bir: